prognoza

prognoza

"Pożeracz śniegu" ogołoci stoki narciarskie

- Jest coraz bardziej pogodnie - przyznaje prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Zaznacza że "szykuje się nam wiosenna, marcowa pogoda". Nie jest to dobra wiadomość dla miłośników zimowych sportów - nowa fala ciepła sprawi, że zamiast śniegu na stokach zastaną błoto.

Prognoza na 16 dni: mrozy przyjdą w pierwszy weekend nowego roku

Przez najbliższe dni nie zimy nie doświadczymy. Synoptycy przewidują dodatnie temperatury do końca grudnia, podczas gdy minusowe - dopiero na przyszły rok. Z powodu napływających z południowego zachodu i południa ciepłych mas powietrza i specyficznego usadowienia się niżów i wyżów nad Europą nie ma co liczyć na białe święta czy Sylwestra.

Prognoza pogody na dziś: deszcz w większej części kraju

Do Polski od północy wkroczył front atmosferyczny, który przynosi deszcz. Strefa opadów będzie rozszerzać się w głąb kraju. Nie dotrze jedynie do południowych i południowo-wschodnich regionów Polski, dlatego tam też należy spodziewać się wielu rozpogodzeń. Będzie ciepło jak na grudzień. Termometry wskażą od 3 do 8 st. C.

Opady pogorszą warunki na drogach

W ciągu dnia strefa opadu rozszerzy się od północnych części kraju po pas Dolny Śląsk - Podlasie. Na tym obszarze należy spodziewać się utrudnień w postaci śliskich dróg i ograniczonej widzialności. W pozostałych częściach kraju pogoda nie powinna wpłynąć na komfort prowadzenia pojazdów.

Prognoza pogody na dziś: zmokniemy, ale nie zmarzniemy

W piątek w wielu miejscach kraju pojawią się opady deszczu. Pogoda dopisze jedynie mieszkańcom południowej i południowo-wschodniej części kraju. Synoptycy zapowiadają, że będzie to kolejny całkiem ciepły dzień - termometry odnotują do 6 st. C.

Deszcz pogorszy warunki na drogach. Warto zachować ostrożność

Kierowcy, którzy planują dziś podróże po drogach zachodniej, północnej i północno-wschodniej części kraju, będą musieli wykazać się szczególną ostrożnością, bo pogoda nie będzie im sprzyjać. W pozostałej części kraju, synoptycy nie spodziewają się pogorszonych warunków drogowych, choć o poranku mogą lokalnie pojawić się mgły.

Trwa wędrówka frontów nad Europą

Liczne fronty atmosferyczne zdominowały północno-zachodnie obszary Europy. Sprowadzają tam opady deszczu, a sytuację pogarsza miejscami bardzo silny wiatr. Centrum i wschód naszego kontynentu pozostają jeszcze spokojne, a na południu wyż zapewnia sporo słońca.

Na zachodzie ślisko od deszczu

Suche drogi i dobra widzialność - na takie warunki mogą liczyć kierowcy w większości kraju. Niebo pozostanie pogodne, a synoptycy nie przewidują mrozów, przez które na drogach mogłaby powstać gołoledź. Jedynie na zachodnich krańcach kraju komfort jazdy może być ograniczony.

Prognoza pogody na dziś: zza chmur chwilami wyjrzy słońce

Po mglistym poranku niebo w większości kraju będzie się chmurzyć. Synoptycy przewidują za to rozpogodzenia i wykluczają opady deszczu i śniegu. To będzie jednak dosyć chłodny dzień - na Suwalszczyźnie termometry wskażą zaledwie 2 st. C, a w najcieplejszym regionie kraju około 6-7 st C.

Dobre warunki do podróży w całym kraju

W środę warunki drogowe będą sprzyjać podróżom po kraju - zapowiadają meteorolodzy. W środę nie są przewidywane opady deszczu czy śniegu, które mogłyby pogorszyć widzialność lub przyczepność.

Mgły, opady, wiatr o prędkości 70 km/h. Okres przedświąteczny nie będzie pogodny

Żadne gwałtowne zjawiska pogodowe nie powinny nam przeszkodzić w przedświątecznych przygotowaniach czy też podróżach. Nie musimy się obawiać ataku zimy, jednak aura nie będzie szczególnie zachwycająca. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek ostrzega przed silnym wiatrem w weekend, a zmotoryzowani powinni się przygotować na utrudnienia związane z deszczem.

Synoptyk ostrzega przed mgłami. Zapowiada też, że będzie pochmurno i deszczowo

Najbliższe dni upłyną pod znakiem mgieł i zamgleń, które będą występować głownie o poranku. Lokalnie będą na tyle gęste, że ograniczą widzialność do 200 metrów. Synoptyk Arleta Unton-Pyziołek prognozuje również, że w przyszłym tygodniu dni będą pochmurne i ponure. Nie wykluczają także opadów deszczu. Miejscami ma się jednak przejaśniać i wypogadzać.

Układanka wyżów i niżów. Południe Europy pogodowym "pewniakiem"

Pogodę w Europie kształtują konkurujące wpływy licznych ośrodków wyżowych i niżowych. Związane z tymi ostatnimi fronty atmosferyczne na wielu obszarach będą sprowadzać mniejsze lub większe zachmurzenie, a miejscami także opady. Na dużą ilość słońca można liczyć tylko w Hiszpanii, we Włoszech i na Bałkanach.