Opady i burze wymuszą ostrożną jazdę

Warunki drogowe w piątek
Warunki drogowe w piątek
Źródło: TVN Meteo
Meteorolodzy ostrzegają, że warunki na drogach pogorszą się w całej Polsce. Miejscami będzie ślisko, a widzialność pozostawi wiele do życzenia z powodu utrzymujących się przelotnych opadów deszczu. W kilku regionach podróż uprzykrzą burze, podczas których spadnie do 30 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

W ciągu dnia przelotne opady deszczu spowodują, że wszystkie drogi w kraju będą w różnym stopniu śliskie, a widzialność gorsza.

Ponadto meteorolodzy prognozują, że w kilku województwach podróż utrudnią gwałtowne burze. W trakcie wyładowań spadnie 10-30 l/mkw. wody, a wiatr osiągnie w porywach 60-80 km/h.

Grzmieć będzie w Suwałkach, Białymstoku, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu oraz w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Wyładowania spodziewane są także w Bydgoszczy oraz w Trójmieście i Olsztynie.

Autor: mb//tka / Źródło: TVN Meteo

Czytaj także: