Niemcy

Niemcy

Dwaj Syryjczycy zatrzymani przez niemiecką policję

Niemiecka policja aresztowała dwóch Syryjczyków. Jeden z nich jest podejrzewany o popełnienie zbrodni wojennych poprzez udział w zamordowaniu w Syrii w marcu 2013 roku 36 syryjskich pracowników rządowych - podała w czwartek w oświadczeniu niemiecka prokuratura.

Dlaczego nie przyjechał najpierw do Polski? Szef MSZ Niemiec odpowiada

Socjaldemokratyczny minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel, który odwiedził w środę Estonię, Łotwę i Litwę, ponownie zdystansował się od wymogu wydawania przez państwa NATO co najmniej 2 proc. ich produktu krajowego brutto na obronę. Był też pytany, dlaczego w swej pierwszej podróży do Europy Wschodniej udał się do państw bałtyckich, a nie tak jak jego poprzednicy do Polski.

Zarzut morderstwa dla napastnika z Heidelbergu

Mężczyzna, który w sobotę w Heidelbergu wjechał samochodem w przechodniów raniąc trzy osoby, z których jedna zmarła w szpitalu, został oskarżony o morderstwo - poinformowała w niedzielę prokuratura. Postrzelony przez policję sprawca przebywa w szpitalu.

Wjechał w grupę ludzi w galerii handlowej. Jedna osoba nie żyje

Zmarł 73-latek - jedna z trzech osób, które zostały ranne, gdy w sobotę 35-letni mężczyzna wjechał samochodem w grupę ludzi przed galerią handlową w centrum Heidelbergu. Sprawca, który zbiegł z nożem w ręku, został następnie postrzelony przez policję i ujęty. Trafił do szpitala.

Niemieckie przeprosiny za "polskie obozy". Telewizja ZDF odwołała się od wyroku

Najpierw był wyrok krakowskiego sądu, potem sądu w Moguncji. Na mocy tych orzeczeń niemiecka telewizja miała przeprosić byłego więźnia Auschwitz za sformułowanie "polskie obozy zagłady". ZDF złożyła zażalenie w tej sprawie, bo uważa, że przeprosiny zostały już opublikowane. Pełnomocników Karola Tendery forma przeprosin jednak nie zadowala.

Media: niemiecki wywiad inwigilował zagranicznych dziennikarzy

Niemiecki wywiad zagraniczny BND inwigilował od końca lat 90. dziennikarzy i redakcje na całym świecie - podał w piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel", opierając się na materiałach komisji parlamentarnej Bundestagu badającej działalność służb USA i Niemiec.

Fenomenalne dane gospodarki Niemiec niepokoją nawet Brukselę. Berlin w ogniu krytyki

Tak dobrych danych z niemieckiej gospodarki nie było od 27 lat. Jak poinformowało w czwartek tamtejsze biuro statystyczne, nadwyżka budżetowa w minionym roku wyniosła 23,7 mld euro. Nie wszystkich jednak to cieszy. Niemców otwarcie krytykuje Komisja Europejska za powodowanie nierównowagi w strefie euro. Reuters wskazuje ponadto, że to może podrażnić również resztę Unii Europejskiej, a nawet USA.