Niemcy

Niemcy

Dyplomatyczny zgrzyt w Teheranie. Spotkanie z wicekanclerzem Niemiec odwołane

Planowane na wtorek spotkanie przebywającego z wizytą w Teheranie wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela z przewodniczącym parlamentu Iranu Alim Laridżanim odwołano w ostatniej chwili bez jakiegokolwiek oficjalnego uzasadnienia - poinformowała agencja dpa. Wcześniej wizytę Gabriela skrytykował brat przewodniczącego parlamentu, Sadegh Amoli Laridżani.

Żydzi boją się swojego końca w Europie. "Dwa pociągi pędzą w naszą stronę"

Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej, która może doprowadzić do zradykalizowania się nastrojów w innych krajach oznacza, że przetrwanie żydowskich społeczności na kontynencie stanie pod znakiem zapytania - stwierdził jeden z najważniejszych europejskich rabinów. Powiedział on też, że Żydzi na kontynencie boją się nadciągającej - jak sądzą - katastrofy i zniszczenia jednej Europy.

W samochodzie broń i mężczyźni z Afryki. Za kierownicą Polak

Niemiecka policja podczas kontroli samochodu na granicy z Austrią natknęła się na materiały do budowy bomb rurowych, broń białą i środki odurzające. Zatrzymano prowadzącego pojazd 38-letniego Polaka i trzech pasażerów, obywateli Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy nie mieli żadnych dokumentów.

Szpital w ogniu. Dwie osoby zginęły

Co najmniej dwie osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek w szpitalu w Bochum na zachodzie Niemiec. 15 osób doznało obrażeń - poinformowała straż pożarna. Z kilku kondygnacji ewakuowano pacjentów.

Najpierw dwa wybuchy, teraz atrapa bomby

Dwa dni przed rozpoczęciem uroczystości z okazji Dnia Jedności Niemiec w Dreźnie doszło do kolejnego incydentu: pod jednym z mostów w stolicy Saksonii policja znalazła w czwartek atrapę bomby. W poniedziałek przed meczetem i centrum kongresowym eksplodowały ładunki wybuchowe.

Dwa wybuchy w Dreźnie. Policja będzie pilnować meczetu

W Dreźnie przed meczetem i centrum kongresowym doszło w nocy z poniedziałku na wtorek do eksplozji ładunków wybuchowych - poinformowała policja w stolicy Saksonii. Nikt nie odniósł obrażeń. Policja zakłada, że motywem ataku mogła być nienawiść do obcych.

"Umvolkung". Merkel i naziści powiązani w jednym wpisie

Krytykując politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel, posłanka CDU Bettina Kudla posłużyła się pojęciem stosowanym przez nazistów w czasach III Rzeszy. Międzynarodowy Komitet Oświęcimski domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec parlamentarzystki.

Kradzieży na niemieckiej kolei przybywa w zawrotnym tempie

Liczba kradzieży dokonywanych często przez międzynarodowe gangi złodziei na niemieckich dworcach i w pociągach od dwóch lat rośnie w zawrotnym tempie - pisze w poniedziałek dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Policja w Niemczech apeluje do pasażerów o czujność.

"Die Welt": Polska na nowo pokochała Merkel

Przez swoją otwartą politykę wobec migrantów Angela Merkel stała się w Polsce postacią nielubianą, jednak w ostatnim czasie nastawienie do niemieckiej kanclerz nagle się zmieniło - pisze w piątek "Die Welt". "Nowa miłość" Polaków do Merkel ma wynikać z obaw, które rodzą ostatnie sukcesy partii proputinowskich.

Niemiecka prawica z rekordowym poparciem

Poparcie dla prawicowej, antyislamskiej Alternatywy dla Niemiec wzrosło do rekordowego poziomu 16 proc. - wynika z sondażu opublikowanego w piątek przez pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej ARD. Partie koalicji rządowej CDU i SPD tracą poparcie.

Niemcy wskazują największe zagrożenia dla ich jedności

Jeśli wyniki wyborów do Bundestagu w przyszłym roku byłyby takie, jak wyniki ostatnich wyborów lokalnych to Niemcy czekać może polityczne trzęsienie ziemi. Bo do tej pory w Meklemburgii i Berlinie wygrywała nie CDU, a SPD i skrajnie prawicowa AfD. Skrajna prawica ma szczególnie wielu sympatyków nie na zachodzie, a na wschodzie Niemiec. Niemiecki rząd przyjął właśnie raport o stanie jedności kraju 26 lat po zjednoczeniu. Okazuje się, że nie jest on aż tak zjednoczony. Zupełnie inny jest np. stosunek do uchodźców i imigrantów na wschodzie i zachodzie kraju. Sprawa jest tak poważna, ze nie tylko turyści, ale i inwestorzy zaczynają omijać wschodnie landy, a to już spory problem. Dlaczego te różnice są wciąż tak duże i do czego mogą doprowadzić?