Niemcy

Niemcy

Zostali uznani za zagrożenie i deportowani z Niemiec

Od początku 2017 roku z Niemiec do krajów pochodzenia deportowano 13 islamistów uznanych przez władze za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju - podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Siedmiu z nich pochodzi z Tunezji.

Niemieccy eurosceptycy: nie chcemy stać się mniejszością we własnym kraju

Pięć miesięcy przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech, w sobotę w Kolonii rozpoczął się zjazd Alternatywy dla Niemiec (AfD) - eurosceptycznego i antymigranckiego ugrupowania liczącego na zdobycie po raz pierwszy w swojej historii mandatów do Bundestagu. Petry, zwolenniczka pragmatycznego kursu, przegrała rywalizację z prawicowo-nacjonalistycznymi działaczami. Na ulice miasta wyszli przeciwnicy partii.

Berlin "najbardziej niebezpiecznym miastem w Niemczech"

Berlin był w zeszłym roku najbardziej niebezpiecznym niemieckim miastem. W stolicy Niemiec na 100 tys. mieszkańców policja odnotowała 16 161 przestępstw - podał w piątek dziennik "Die Welt". Ze statystyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że najbezpieczniej żyje się w Monachium.

Merkel liderką, poparcie dla Schulza zmalało

Dwa niezależne od siebie sondaże opublikowane w środę wskazują, że niemiecka kanclerz Angela Merkel i kierowana przez nią koalicja CDU/CSU niezmiennie pozostają faworytami zbliżających się wyborów parlamentarnych. Największy rywal Merkel, szef socjaldemokratów Martin Schulz, traci na poparciu.

Odtajnią tysiące dokumentów o Holokauście

Dokumenty archiwum Komisji Narodów Zjednoczonych do spraw Zbrodni Wojennych, które ukazują niemieckie zbrodnie Holokaustu, zostaną w tym tygodniu odtajnione. Około 10 tys. dokumentów wywiezionych ze wschodniej Europy ujrzy teraz światło dziennie. Zostaną udostępnione przez Bibliotekę Wienera w Londynie.

Kreml: Putin rozmawiał z Merkel i Hollande'em o Donbasie

Władimir Putin omówił sytuację w strefie walk na wschodniej Ukrainie z prezydentem tego kraju Petrem Poroszenką, kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande’em – podały służby prasowe Kremla. Berlin, Paryż, Moskwa i Kijów od czerwca 2014 roku dążą do pokojowego zakończenia konfliktu w ukraińskim Donbasie.

Politycy razem z Borussią. "Jesteśmy w szoku"

Po trzech eksplozjach, do jakich doszło podczas przejazdu autobusu drużyny piłkarskiej Borussii Dortmund, świat niemieckiej polityki jest w szoku i wyraził swoją solidarność z piłkarzami. "Jestem w szoku. Szybkiego powrotu do zdrowia! Wszystkim kibicom bezpiecznego powrotu do domu" - napisał szef SPD i kandydat na kanclerza Niemiec Martin Schulz.

Będą głosować pierwszy raz. Wolą Merkel od Schulza

Blisko połowa młodych Niemców, którzy we wrześniu po raz pierwszy wezmą udział w wyborach do Bundestagu, popiera urzędującą kanclerz Angelę Merkel. Na jej głównego rywala, kandydata SPD Martina Schulza, chce głosować 29 proc. młodych wyborców.

Kontrwywiad bada neonazistowskie wybryki w Bundeswehrze

Niemiecki kontrwywiad wojskowy (MAD) bada 275 przypadków wybryków o skrajnie prawicowym podłożu w Bundeswerze - informują w poniedziałek gazety należące do grupy medialnej Funke, powołując się na ministerstwo obrony. Incydenty obejmują m.in. hitlerowskie pozdrowienie.