Niemcy

Niemcy

Berlin "najbardziej niebezpiecznym miastem w Niemczech"

Berlin był w zeszłym roku najbardziej niebezpiecznym niemieckim miastem. W stolicy Niemiec na 100 tys. mieszkańców policja odnotowała 16 161 przestępstw - podał w piątek dziennik "Die Welt". Ze statystyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że najbezpieczniej żyje się w Monachium.

Merkel liderką, poparcie dla Schulza zmalało

Dwa niezależne od siebie sondaże opublikowane w środę wskazują, że niemiecka kanclerz Angela Merkel i kierowana przez nią koalicja CDU/CSU niezmiennie pozostają faworytami zbliżających się wyborów parlamentarnych. Największy rywal Merkel, szef socjaldemokratów Martin Schulz, traci na poparciu.

Odtajnią tysiące dokumentów o Holokauście

Dokumenty archiwum Komisji Narodów Zjednoczonych do spraw Zbrodni Wojennych, które ukazują niemieckie zbrodnie Holokaustu, zostaną w tym tygodniu odtajnione. Około 10 tys. dokumentów wywiezionych ze wschodniej Europy ujrzy teraz światło dziennie. Zostaną udostępnione przez Bibliotekę Wienera w Londynie.

Kreml: Putin rozmawiał z Merkel i Hollande'em o Donbasie

Władimir Putin omówił sytuację w strefie walk na wschodniej Ukrainie z prezydentem tego kraju Petrem Poroszenką, kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande’em – podały służby prasowe Kremla. Berlin, Paryż, Moskwa i Kijów od czerwca 2014 roku dążą do pokojowego zakończenia konfliktu w ukraińskim Donbasie.

Politycy razem z Borussią. "Jesteśmy w szoku"

Po trzech eksplozjach, do jakich doszło podczas przejazdu autobusu drużyny piłkarskiej Borussii Dortmund, świat niemieckiej polityki jest w szoku i wyraził swoją solidarność z piłkarzami. "Jestem w szoku. Szybkiego powrotu do zdrowia! Wszystkim kibicom bezpiecznego powrotu do domu" - napisał szef SPD i kandydat na kanclerza Niemiec Martin Schulz.

Będą głosować pierwszy raz. Wolą Merkel od Schulza

Blisko połowa młodych Niemców, którzy we wrześniu po raz pierwszy wezmą udział w wyborach do Bundestagu, popiera urzędującą kanclerz Angelę Merkel. Na jej głównego rywala, kandydata SPD Martina Schulza, chce głosować 29 proc. młodych wyborców.

Kontrwywiad bada neonazistowskie wybryki w Bundeswehrze

Niemiecki kontrwywiad wojskowy (MAD) bada 275 przypadków wybryków o skrajnie prawicowym podłożu w Bundeswerze - informują w poniedziałek gazety należące do grupy medialnej Funke, powołując się na ministerstwo obrony. Incydenty obejmują m.in. hitlerowskie pozdrowienie.

"W centrum Europy stacjonowałaby uzbrojona po zęby armia"

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz opowiedział się przeciwko zwiększeniu wydatków na wojsko do dwóch procent PKB. - Potrzebujemy nie spirali zbrojeń, lecz propozycji rozbrojeniowych i większych inwestycji w zapobieganie konfliktom - oświadczył.