Niemcy

Niemcy

Media: policja pozorowała obserwację zamachowca z Berlina

Policja w Berlinie tylko pozorowała zleconą przez prokuraturę federalną obserwację Tunezyjczyka Anisa Amriego, który w grudniu 2016 roku dokonał zamachu na uczestników jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie zabijając 12 osób - podała telewizja RBB.

Strzał, który sprowokował lewicowy terroryzm

2 czerwca 1967 roku w Berlinie Zachodnim z ręki policjanta będącego agentem Stasi zginął student Benno Ohnesorg. Ta śmierć wstrząsnęła opinią publiczną w RFN i doprowadziła do powstania skrajnie lewicowego terroryzmu. Historycy mówią o cezurze w dziejach RFN.

Miał planować zamach, jest niewinny. Wypuszczą Syryjczyka

17-letni Syryjczyk zatrzymany we wtorek w Brandenburgii w związku z podejrzeniem, że planował zamach terrorystyczny, okazał się niewinny. Rzecznik prokuratury w Poczdamie powiedział w środę, że nie potwierdziły się podejrzenia, które były podstawą zatrzymania.

Po zamachu przy ambasadzie Niemcy wstrzymują deportacje migrantów

Niemiecki rząd odwołał zaplanowane na środę i kolejne dni deportacje Afgańczyków, których wnioski o azyl odrzucono - podaje Reuters, powołując się na źródła rządowe. Ci imigranci mieli być deportowani do kraju swojego pochodzenia, czyli Afganistanu. Decyzję taką podjęto po zamachu w Kabulu i jest ona jedynie czasowa.

Komunikacja "pomiędzy piwnym namiotem a Twitterem" na linii Berlin-Waszyngton

Minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel wyraził we wtorek w Berlinie przekonanie, że relacje niemiecko-amerykańskie pomimo obecnych problemów i ostrej polemiki poprawią się w przyszłości. Trump krytykuje Niemcy między innymi za nadwyżkę handlu z USA, Merkel natomiast obarcza prezydenta Stanów Zjednoczonych odpowiedzialnością za rozczarowujące wyniki majowego szczytu G7 na Sycylii.

Niemcy demaskują nadużycia w pobieraniu zasiłków na dzieci

Resort finansów Niemiec potwierdził we wtorek doniesienia mediów o rosnącej liczbie przypadków nieuzasadnionego pobierania przez obywateli krajów Unii Europejskiej zasiłku na dzieci mieszkające w kraju pochodzenia. Dotyczy to obywateli krajów Europy Południowo-Wschodniej.

Londyn odpowiada Merkel: pozostaniemy silnym partnerem

Wielka Brytania pozostanie silnym sojusznikiem Unii Europejskiej także po wyjściu ze Wspólnoty - oświadczyła szefowa MSW Amber Rudd. W niedzielę kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła, że UE nie może już w pełni polegać na USA i Wielkiej Brytanii.