Kościół katolicki

Kościół katolicki

Kabel od prodiża "resetuje ustawienia fabryczne dziecka"? Ksiądz "żartował", ale nie wszystkich ubawił

Internetowy wpis księdza z parafii pod Skierniewicami (woj. łódzkie) wywołał falę oburzenia: duchowny zamieścił zdjęcie zwiniętego kabla elektrycznego, które opatrzył komentarzem, że można dzięki niemu "przywrócić ustawienia fabryczne" dzieciom, biorącym udział w protestach Strajku Kobiet. Duchowny w rozmowie z tvn24.pl przekonywał, że to był tylko żart, ale jego przełożeni nie wydają się być ubawieni i za wpis przepraszają. 

Ruszyły szczepienia bezdomnych w Watykanie

Pierwsza grupa 25 osób bezdomnych została w środę zaszczepiona przeciwko koronawirusowi w Watykanie – podało biuro prasowe. Preparat otrzymali podopieczni urzędu papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego.

Przełomowy czas dla Kościoła w Polsce

Przez wiele lat samo zadawanie pytań polskiemu Kościołowi o pedofilię było niewyobrażalne i niedopuszczalne. Z czasem jednak zaczęły się pojawiać słowa szacunku dla ofiar i chęć rozwiązania problemu. Jacek Tacik. 

Zanim pojawi się "trzydziestoletni papież"

Polska będzie mniej religijna, zaakceptuje w końcu nowe reguły świata – mówi prof. Ronald Inglehart z Uniwersytetu Michigan, światowej sławy badacz i autor książek o religii oraz wierze. Z Jackiem Tacikiem szuka odpowiedzi na pytanie, czy ludzie w ogóle jeszcze potrzebują religii.

"Co z pandemii będzie? W dużej części młodego pokolenia nie będzie w Kościele"

- W parafiach warszawskich liczba osób, które nie chcą chodzić na naukę religii to od 200 do 500 w parafii. To o wiele więcej niż w latach poprzednich. Podobnie w kwestiach apostazji, jest wzrost w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku - mówi tvn24.pl dominikanin ojciec Tomasz Dostatni. - To jest coś dramatycznego - podsumowuje. O wyzwaniach, przed jakimi stoi Kościół katolicki, nie tylko na skutek pandemii, rozmawiał Maciej Kluczka.