Kolarstwo

Kolarstwo

Pierwszy na mecie zgarnia wymarzony róż. Luigi był ostatni. Wygrał tyle, że postanowił to powtórzyć

Stoisz na linii startu. Zamykasz oczy, zaciskasz pięści na kierownicy. Już za chwilę pojedziesz w jednym z najsłynniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Będziesz pedałować najszybciej, jak tylko umiesz, w końcu walczysz o upragnioną różową koszulkę lidera, nie ma chwili do stracenia. No chyba że jest. Bo masz na imię Luigi, jest 1947 rok, a ty zrobisz wszystko, żeby dojechać na metę jako ostatni. Kibice zapraszają na obiad? Świetnie, zsiadasz z roweru i dołączasz do biesiady.

Leśne zabawy z grawitacją na rowerze

Co wyjdzie z połączenia lasu, roweru i zastosowania praw grawitacji? Świetna zabawa, która łączy pokolenia: kolarstwo grawitacyjne. Potrzebny jest do tego specjalnie przystosowany rower i trudny teren, na przykład specjalnie stworzony tor w środku warmińskiego lasu.

Kobiecy punkt widzenia. Ubrania dla cyklistek

Jaki powinien być właściwy strój dla kobiety trenującej kolarstwo? Na co powinno się zwracać uwagę? Czym, poza własnymi upodobaniami kolorystycznymi, powinna się kierować zapalona miłośniczka jazdy na rowerze? Materiał magazynu "Dwa Koła".

Jak wybrać strój kolarski?

Jaki powienien być strój kolarza? O tym, co jest najważniejsze, opowiada Krzysztof Jędrzejczak w programie "Dwa koła" wyjaśniając, jaką rolę powinny spełniać poszczególne części garderoby.

Warszawski peleton z Ronda Babka

Dla niektórych jazda na rowerze to tylko forma przemieszczania się po mieście, a dla innych sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu lub po prostu sportowa pasja. Poznajcie pasjonatów, uczestników treningów kolarskich, którzy spotykają się w dni wolne na rondzie Zgrupowania AK "Radosław" w Warszawie, kiedyś znanym jako rondo Babka.

Chcesz schudnąć? Wskakuj na rower

Odchudza, zbliża ludzi, daje poczucie wolności. To trzy podstawowe właściwości kolarstwa amatorskiego. Przybliżamy tę dyscyplinę sportu w magazynie "M jak mężczyzna" na antenie TVN Meteo Active.

Od 22 do 3 kręcą kółka na rowerach. Oto nocni kolarze

W każdą środę o godz. 22.00 w Warszawie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zbiera się grupa kolarzy uzbrojonych w kaski i w rowery na cienkich kołach. Po co? Aby wspólnie trenować. W końcu w grupie raźniej - łatwiej się motywować, wspierać, dopingować i trudniej się po prostu ot tak poddać.