Kanada

Kanada

Żeby doprowadzić do głębokich podziałów, nienawiści i tragedii, nie trzeba mieć od razu milionów odbiorców. Zaczyna się od małych grup, które nasiąkają nienawiścią, stają się bardziej aktywne, zaangażowane i skore do wrogości i przemocy - mówi o Radiu Maryja Thomas Lukaszuk, były wicepremier kanadyjskiej prowincji Alberta w cyklu "Rozmowy polsko-niepolskie" Jacka Tacika.

Najpierw dokopały się do umieszczonej prawie metr pod ziemią osłony kabla i ją poprzegryzały, później to samo zrobiły z samym światłowodem. Tak bobry pozbawiły internetu około tysiąca mieszkańców kanadyjskiej miejscowości. Taśmę i kabel potraktowały jak patyki i rośliny do budowy swojego schronienia.

Podczas polowań w ciągu roku zabijanych jest średnio trzysta tysięcy fok. Protestują przeciwko temu organizacje chroniące prawa zwierząt, wskazując, że polowania są niehumanitarne. Jak mówi Rebecca Aldworth, przedstawicielka jednej z nich, "to właśnie polowań na foki dotyczy największa część listów i zapytań kierowanych do rządu".