Austria

Austria

Prezydent Rosji Władimir Putin poprosił kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, aby w Wiedniu mogło zostać zorganizowane latem jego spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem - podał dziennik "Wall Street Journal".

Zarówno Unia Europejska, jak i Moskwa mają interes w zniesieniu unijnych sankcji wobec Rosji - przekonywał we wtorek w Wiedniu prezydent Rosji Władimir Putin. Stwierdził jednocześnie, że jego państwo "pokonało wszystkie trudności" związane z sankcjami Wspólnoty.

Liczba wniosków o azyl znacznie spadła w ubiegłym roku w Austrii w porównaniu z latami 2016 i 2015 - wynika z danych opublikowanych przez austriacki resort spraw wewnętrznych. Łącznie w zeszłym roku złożono 24 735 wniosków o azyl - o 58,5 proc. mniej niż w 2016 roku.

Kwestia zarządzania napływem migrantów do Europy to wyzwanie na wiele lat i dlatego należy pozbyć się "destrukcyjnych emocji" - oświadczył we wtorek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu w Wiedniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem.

Każdy kraj Unii Europejskiej powinien sam decydować, czy chce przyjąć uchodźców - powiedział kanclerz Austrii Sebastian Kurz w wywiadzie dla niedzielnego wydania niemieckiego dziennika "Bild". Odniósł się w nim też między innymi do uruchomienia wobec Polski przez Komisję Europejską artykułu 7. traktatu Unii.