Senat

Senat

Nie tylko Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej, ale też Ryszard Bober z Koalicji Polskiej-PSL przyznał w poniedziałek, że jest zakażony koronawirusem. To trzeci taki przypadek w Senacie. W sobotę informację o pozytywnym teście przekazał senator Jan Filip Libicki.

Chcieliśmy wejść w XXI wiek, niestety ci, którzy zarządzają Senatem w tej chwili cofnęli się do XX wieku - tak w "Jeden na jeden" w TVN24 były marszałek Senatu Stanisław Karczewski mówił o wydatkach Kancelarii Senatu, gdy kierował izbą wyższą. Prowadząca program Agata Adamek pokazała kilka gadżetów, które zostały wówczas zamówione. - Dzieci szalały za tymi bransoletkami. To nie jest dla pani redaktor, to jest dla dzieci - mówił. O pelerynie przeciwdeszczowej mówił, że "to jest praktyczny gadżet, który wręczało się wycieczkom, które przychodziły w czasie deszczu".

Ponad dziesięć milionów głosów to jest ogromny potencjał - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Senatu Tomasz Grodzki, komentując wynik wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Jak mówił, nie traktuje go jako porażki. - To jest dla mnie początek czegoś nowego, ogromnej fali entuzjastycznego obywatelskiego zaangażowania - stwierdził gość TVN24.