Borys Budka

Borys Budka

Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej, skierował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie Sławomira Nowaka. Zadał w nim pytanie, "czy podejmowano czynności operacyjne oraz kontrolę operacyjną wobec członków sztabu kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, a także wcześniej kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej".

Apelacja, która będzie złożona przez obrońcę Sebastiana, będzie miała bardzo mocne podstawy, bo sąd chyba zapętlił się w tych ustaleniach - powiedział w "Faktach po Faktach" lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka, komentując wyrok umarzający warunkowo postępowanie w sprawie zderzenia fiata seicento i kolumny byłej premier Beaty Szydło. - Myślę, że sąd drugiej instancji będzie tę sprawę wnikliwie rozpatrywał. W mojej ocenie ten wyrok zostanie zmieniony - dodał Budka.

Prezydent za wszelką cenę chce sobie zagwarantować kolejną kadencje - przekonywał w TVN24 szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka. - Czy tak zachowuje się głowa państwa? - pytał. W "Faktach po Faktach" mówił o ponad dwugodzinnym spotkaniu Jarosława Gowina z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniej tego dnia Budka wraz z innymi przedstawicielami Platformy także spotkali się z szefem Porozumienia. Strony rozmawiały o zbliżających się wyborach prezydenckich.

Posłowie Porozumienia i lider tego ugrupowania Jarosław Gowin przez ponad dwie godziny rozmawiali w poniedziałek po południu z prezydentem. Zaproszenie na spotkanie wystosował Andrzej Duda. - Każde spotkanie z panem prezydentem wzbogaca - mówił jeszcze przed rozmowami wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz z Porozumienia. Wcześniej tego dnia Gowin spotkał się także z kierownictwem Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawiał o wyborach prezydenckich.