Afera mailowa rządu PiS

Afera mailowa rządu PiS

Afera mailowa i trzy śledztwa prokuratury

Prokuratura sprawdza, skąd wyciekały informacje wagi państwowej i politycznej. Tropy prowadza do prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, ale działania prokuratury mogą dotknąć samego premiera Mateusza Morawieckiego. Barbara Sobska.

Dwa lata afery mailowej rządu PiS. Poufna Rozmowa wciąż sieje zamęt

Od dwóch lat przez kanał Poufna Rozmowa wycieka do sieci korespondencja premiera i najważniejszych osób z jego otoczenia. Afera mailowa pozostaje jednak niewyjaśniona, przemilczana i wyparta przez obóz rządzący. Czy zajmie się nią powołana na podstawie "lex Tusk" komisja ds. badania rosyjskich wpływów?

Wyborczy układ z narodowcami

Z maili Michała Dworczyka, byłego już szefa kancelarii premiera, wynika, że istniał i działał układ z narodowcami na rzecz Andrzeja Dudy w czasie, kiedy walczył o reelekcję. Cel był jasny: atakować Rafała Trzaskowskiego. Dogadywanie się z różnymi środowiskami samo w sobie naganne nie jest, ale problem pojawia się, kiedy wykorzystuje się do tego instytucje państwowe. Sylwia Piestrzyńska.

Śledztwo w sprawie maila Dworczyka

Jest śledztwo prokuratury w sprawie maila Michała Dworczyka, w którym pułkownik Krzysztof Gaja przesyła niejawne informacje NATO na prywatną skrzynkę ówczesnego szefa kancelarii premiera. Co na to rząd i Solidarna Polska? Niewiele. Na pytania odpowiadają zdawkowo i niechętnie. Barbara Sobska.

Tajne informacje w mailach ze skrzynki Dworczyka? Prokuratura wszczęła śledztwo

Stołeczna prokuratura tydzień temu zdecydowała o wszczęciu śledztwa dotyczącego podejrzenia, że w korespondencji mailowej wymienianej przez ministra Michała Dworczyka z jego doradcą do spraw obronności doszło do ujawnienia tajemnic państwowych, w tym chronionych najwyższą klauzulą "ściśle tajne" - dowiedział się tvn24.pl. W tej sprawie zawiadomienie do prokuratury złożyli politycy opozycji.