Kropka nad i

Kropka nad i

Środa, 30 września Daniel Olbrychski potępia postępowanie Romana Polańskiego, który współżył z 13-latką w 1977 roku, ale winą obarcza matkę dziewczyny. - Jej prostytutką bym nie nazwał, ale niewątpliwie jej matka zasługuje na miano stręczycielki - powiedział aktor w "Kropce nad i". Ale zaznacza, że "czyn Polańskiego był haniebny".

Wtorek, 29 września Polański powinien ponieść karę za to, co zrobił. Nie angażujemy się w jego obronę, ale zwracamy uwagę na sposób aresztowania Polskiego obywatela. Tylko tyle i aż tyle - mówi w "Kropce nad i" Bogdan Zdrojewski. Swoją wypowiedź, że zatrzymanie jest "akcentem antypolskim", minister kultury tłumaczy emocjami.

Poniedziałek, 28 września Roman Polański skorzystał z usług nieletniej prostytutki, ale niewątpliwie zrobił coś bardzo złego i jest to ciemna strona jego życia - mówił w "Kropce nad i" TVN24 reżyser Krzysztof Zanussi. Pokreślił jednak, że sprawa nie miałaby takiego wydźwięku, gdyby reżyser nie był sławny.

Sobota, 26 września - Mnie się wszystko w życiu udawało, a w tym się można pogubić. I ja się pogubiłem... – mówi w „Kropce nad i” znany aktor Borys Szyc. Opowiadał również, czy kobiety go rzucają - i czy potrafi gotować.

Czwartek, 24 września - Nie lubię feministek, bo one nie lubią kobiet. Feministki to kobiety niespełnione w normalnych rolach – ocenił Janusz Kochanowski. Jego zdaniem sprawa Alicji Tysiąc jest politycznie wykorzystywana zarówno przez feministki, jak i drugą stronę. A w Strasburgu jej proces z "Gościem Niedzielnym" miałby inny finał niż w Polsce.

Środa, 23 września Joachim Brudziński jest oburzony sytuacją w TVP. - Piotr Farfał czmychnąłby szybciuteńko, gdyby nie wiedział, że ma nad sobą ochronny parasol Donalda Tuska – ocenił w „Kropce nad i”. Według niego "bezprawie" w publicznych mediach grozi autorytetowi państwa.

Wtorek, 22 września Chciałby być prezydentem kompetentnym i otwartym, no i "mniej irytującym". Choć nadal nie deklaruje ostatecznie, czy będzie ubiegał się o fotel głowy państwa, pytany, czy mógłby być kandydatem SLD na ten urząd odpowiada "oczywiście". O tym, co myśli o Afganistanie, tarczy antyrakietowej, sytuacji w górnictwie Andrzej Olechowski mówił w "Kropce nad i".

Poniedziałek, 21 września To czepianie się wszystkiego, co robi prezydent. Bez względu na to, co by zrobił, i tak byłby krytykowany - tak szef BBN Aleksander Szczygło ocenia wypowiedzi o gafie Lecha Kaczyńskiego. Politycy nie zostawili suchej nitki na prezydencie, który najpierw zapowiedział wprowadzenie żałoby narodowej, a następnie tańczył na dożynkach w Spale.

Czwartek, 17 września - Gdyby nowy system tarczy, o którym mówi prezydent Obama i Pentagon, był realizowany, to będzie to dla nas nawet ciekawsza propozycja, niż poprzednia umowa - twierdzi Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji w "Kropce nad i" zapewniał, że zmiana amerykańskiej strategii go nie martwi, bo to, na czym Polsce zależało najbardziej, Amerykanie wciąż gwarantują.

Wtorek, 15 września Minister sportu, który poinformował o niespodziewanym odwołaniu wizyty polskich siatkarzy u prezydenta zapewnia, że był tylko posłańcem. - Ja tylko odpowiadałem na pytania dziennikarzy. Podałem informację, jaką uzyskałem od działaczy PZPS – wyjaśniał w „Kropce nad i” Mirosław Drzewiecki.

Poniedziałek, 14 września Nie. Nie, nie - odpowiedział Piotr Gruszka na pytanie, czy najlepsi siatkarze Europy są przyjaciółmi. - Jest szacunek i akceptacja. To nas skleiło - mówił w "Kropce nad i" TVN24 najlepszy zawodnik mistrzostw Starego Kontynentu.

Czwartek, 10 września Takie samo dziadostwo, by nie powiedzieć szambo - tak o ewentualnej zmianie na szczytach TVP mówi w "Kropce nad i" Janusz Palikot. I dlatego poseł otwarcie przyznaje, że rząd będzie robił wszystko, by utrzymać Piotra Farfała na stanowisku. Bo to dla PO mniejsze zło. - Gdyby Grad chciał, to skasowałby Farfała. To "oczywista oczywistość" - cytował Jarosława Kaczyńskiego.

Środa, 9 września - Mój podpis, który złożyłam w proteście przeciwko parytetowi nazwano "podpisem na Volksliście" - powiedziała w "Kropce nad i" prof. Jadwiga Staniszkis. A za parę lat - prorokowała - mężczyźni będą błagać na kolanach by wprowadzono parytet. Socjolożka zapytana o to, dlaczego jej zdaniem premier Donald Tusk wycofuje się z obietnic zdymisjonowania ministra skarbu Aleksandra Grada odparła: Ja rozumiem premiera.

Wtorek, 8 września Przyznaje, że był zbytnim optymistą przy sprzedaży stoczni Katarczykom, ale więcej tego błędu nie popełni. Na pewno nie przy prywatyzacji. – Nawet Balcerowicz mnie nie namówi do wyprzedaży za bezcen – deklarował Aleksander Grad w „Kropce nad I”.

Poniedziałek, 7 września - Prezydent niespecjalnie zna się na gospodarce. Jeśli zostanie ponownie wybrany, będzie katastrofa – ocenił Jacek Rostowski w "Kropce nad i". Minister finansów tłumaczył brak poważnych reform ekonomicznych niemożnością pokonania prezydenckiego weta.

czwartek, 3 września - Nieładnie pani ze mną rozmawia. Zapewniam panią, że więcej do pani nie przyjdę, żeby mnie nawet Putin przeprosił - powiedział Monice Olejnik w "Kropce nad i" Aleksander Gudzowaty. Za co miałby przepraszać Gudzowatego rosyjski premier? Za słowa, które wypowiedział podczas ostatniej wizyty w Gdańsku.

Środa, 2 września Kolejne oznaki utraty sensu rzeczywistości - tak szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski w "Kropce nad i" skomentował opinię szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że obchody 1 września na Westerplatte to porażka rządu.

Wtorek, 1 września - Nie rozczarował mnie, bo nie spodziewałem się tego – powiedział w "Kropce nad i" Jerzy Buzek pytany, czy jest zawiedziony, że premier Władimir Putin na Westerplatte nie przeprosił za ludobójstwo w Katyniu i nie prosił o wybaczenie za napaść na Polskę 17 września.

Poniedziałek, 31 sierpnia - Chcieli nas sprowokować, ale premier Donald Tusk zachował zimną krew i się nie dał. Prezydent też - tak o ostatnich rosyjskich publikacjach i ostrożnych komentarzach naszych władz mówi Tadeusz Mazowiecki. Były premier widzi szansę na dojście z Rosją do wspólnej oceny historii, ale dopiero po tym, jak uporają się z nią sami Rosjanie. A problemów jest wiele - na przykład Józef Stalin.

Środa, 15 lipca - Życzę Rydzykowi brudnego papieża – stwierdził w „Kropce nad i” TVN24 Janusz Palikot. Według niego słowa redemptorysty, który przywitał misjonarza okrzykiem „O, Murzyn, nie mył się”, to przykład rasizmu. Dlatego powiadomi o tym prokuraturę.