Jeden na jeden

Jeden na jeden

Sądzę, że minister Macierewicz będzie licytować coraz wyżej. Będzie wynajdywał coraz to nowe powody, coraz wyżej stojących, rzekomych winowajców - powiedział w "Jeden na jeden" Tomasz Siemoniak. Jednocześnie były minister obrony ocenił, że jego następca - w kontekście wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej - to "mitoman, przyłapywany na tym, że sam sobie zaprzecza".

- Prezydent Obama nie odmówił żadnego spotkania, ponieważ takie spotkanie nigdy nie było planowane - powiedział w "Jeden na jeden" Witold Waszczykowski. Minister spraw zagranicznych komentował w ten sposób słowa swojego poprzednika, Grzegorza Schetyny, który powiedział, że to amerykański prezydent odmówił spotkania z Andrzejem Dudą.

Nie sztuką jest otworzyć granice dla uchodźców - powiedział w "Jeden na jeden" ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Skrytykował za taką politykę kanclerz Niemiec Angelę Merkel. - Niemcy chyba już dostatecznie na świecie narozrabiały, by iść tym ślepym torem - ocenił.

Naszym zdaniem bezpieczeństwo Polaków stoi ponad jakimikolwiek zobowiązaniami - powiedział w "Jeden na jeden" Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Wicemarszałek Sejmu przekonywał, że Beata Szydło powinna natychmiast wycofać się z planów przyjmowania uchodźców, do czego zobowiązał się jeszcze poprzedni rząd pod przewodnictwem Ewy Kopacz.

- Tam, gdzie następuje zmiana stanowisk, przychodzą fachowcy. Przychodzą ludzie, którzy się znają - zapewniał w "Jeden na jeden" marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. W ten sposób odpowiadał na zarzuty o to, że po wygranych wyborach PiS rozdaje państwowe stanowiska swoim ludziom oraz ich bliskim.

- Jestem w szoku nie jako minister zdrowia, ale jako człowiek - powiedział w programie "Jeden na jeden" minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, na temat rzekomej śmierci dziecka, które miało urodzić się w wyniku nieudanej aborcji w Szpitalu św. Rodziny w Warszawie.

- Na pewno trzeba posprzątać, ale trzeba to robić umiejętnie - komentował w programie "Jeden na jeden" spór wokół Trybunału Konstytucyjnego Paweł Kukiz. Jak dodał, jest zwolennikiem opublikowania wyroku TK z 9 marca, ale pod warunkiem, że przedstawiciele klubów parlamentarnych zasiądą jednocześnie do rozmów na temat możliwości rozwiązania konfliktu.

- Jeśli spojrzy się w konstytucję obowiązującą, to wniosek sam się nasuwa, że prezes Rzepliński łamie obowiązujące w Polsce prawo - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak w programie "Jeden na jeden". Dodał, że "zaniepokojenie" Departamentu Stanu USA sytuacją w Polsce może wynikać z nieporozumienia.

Opozycja buduje coraz mocniejszy dramatyzm i sięga po scenariusze, które są za siedmioma górami - powiedział w "Jeden na jeden" minister ds. europejskich Konrad Szymański. Dodał, że nikt nie ma ochoty eskalować konfliktu z jakimikolwiek instytucjami międzynarodowymi.

- Jest wiele sygnałów samorządowych, gdzie PiS przegrywa. Przegrało w Radomsku, w gminie Mirzec, w Chrzanowie kandydat PiS nie wchodzi do drugiej tury - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący PSL. W "Jeden na Jeden" mówił m.in. o wyborach na Podlasiu oraz o sporze wokół TK.

- Nie chciałbym, żeby było jak w "Panu Tadeuszu", to znaczy, że po wielkiej bitce będzie nas godził ktoś z zewnątrz, więc proponuję, żebyśmy się pogodzili sami - stwierdził w "Jeden na jeden" Kazimierz Michał Ujazdowski. Europoseł PiS przedstawił w poniedziałek rano w TVN24 swój autorski pomysł na rozwiązanie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.