TVN24 | Poznań

Uciekając przed policją, uszkodził radiowóz i własne auto

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Monitoring z zajścia w Brzezinach Sklep spożywczy "u Czarka" w Brzezinach
wideo 2/2
Sklep spożywczy "u Czarka" w BrzezinachMonitoring z zajścia w Brzezinach

Nie zatrzymał się do kontroli, więc policjanci ruszyli za nim w pościg. 30-latek podczas ucieczki uderzył w radiowóz, a potem w słup energetyczny. Cały incydent w Brzezinach (woj. wielkopolskie) nagrała kamera monitoringu.

- Kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Iwanowice (woj. wielkopolskie) i zaczął uciekać. Do pościgu włączyły się kolejne policyjne załogi - poinformował podkomisarz Witold Woźniak z kaliskiej policji.

Pościg zakończył się 10 kilometrów dalej, w miejscowości Brzeziny. - Kierujący volkswagenem uderzył w radiowóz. Został zatrzymany - podaje Woźniak.

Właśnie ten moment, gdy kilku policjantów wyskakuje z radiowozów i zatrzymuje 30-latka, zarejestrowała kamera monitoringu. Szybko okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał niecałe dwa promile alkoholu.

- Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty. Dwójka policjantów, biorących udział w tym pościgu, została przewieziona do kaliskiego szpitala, gdzie przechodzą badania - dodaje Woźniak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Do zatrzymania doszło w BrzezinachGoogle

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Sklep spożywczy "U Czarka" w Brzezinach