Poznań

Wiózł dzieci autobusem do kina. Miał niesprawny ABS i pękniętą oponę

Poznań

Niesprawny autokar
WITDWiózł dzieci autobusem do kina. Miał niesprawny ABS i pękniętą oponę

Niesprawnym autobusem zawiózł dzieci do kina. Kontrola przeprowadzona przez Inspektorat Transportu Drogowego wykazała, że w autobusie był uszkodzony ABS i pęknięta opona.

Kierowca autokaru dowiózł dzieci do kina i na tym wycieczka się skończyła. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznania zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu.

Wszystko dlatego, że był niesprawny.

- W pojeździe był uszkodzony ABS. Wskaźnik ostrzegawczy świecił się pomarańczowym światłem, więc kierowca nie mógł tego nie zauważyć - opowiada Piotr Laskowski, rzecznik WITD.

I ta pęknięta opona

A to jeszcze nie koniec usterek. - Podczas dalszych oględzin stanu technicznego autobusu stwierdzono uszkodzenie, głębokie pęknięcie zewnętrznej części opony, na pierwszej, kierowanej, osi autobusu - tłumaczy Laskowski.

Kierowca dostał mandat karny w wysokości 50 złotych - w takich przypadkach maksymalna przewidziana kwota to 200 zł. Choć jak zaznacza rzecznik WITD, mandat jest tylko formą zwrócenia uwagi na problem. - Sprawdzenie pojazdu przed jazdą jest obowiązkiem kierowcy - dodaje Laskowski.

Inspektorzy zakazali mu też dalszej jazdy z dziećmi. Umożliwiono tylko dojazd pojazdu do miejsca naprawy. Przy czym kierowca nie mógł przekroczyć prędkości do 60 km/h.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: WITD

Pozostałe wiadomości