Miał okradać groby przez sześć lat. Zabierał wszystko - kwiaty, doniczki, lampiony, aniołki. Usłyszał wyrok

Autor:
FC/tok
Źródło:
PAP, TVN24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Jarocinie
Do zdarzenia doszło w JarocinieGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthSprawą zajmie się sąd w Jarocinie

Na siedem miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok został skazany 39-latek z Jaraczewa (woj. wielkopolskie), który przez sześć lat miał okradać groby na cmentarzach w powiatach jarocińskim i średzkim. Wpadł po tym, jak skradzioną wiązankę znaleziono na grobie jego ojca.

Piotr K. postanowił dobrowolnie poddać się karze. - Sąd Rejonowy w Jarocinie wymierzył mu karę siedmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok – powiedział we wtorek wiceprezes Sądu Rejonowego w Jarocinie sędzia Tomasz Janiec.

Jak dodał, oskarżony ma obowiązek naprawienia szkód na rzecz 18 pokrzywdzonych i pokryć koszty postępowania sądowego. Wyrok jest prawomocny.

Kradł co popadnie

Do kradzieży na cmentarzach w powiatach jarocińskim i średzkim (woj. wielkopolskie) dochodziło w okresie od 2017 do 2022 roku. Złodziej nie był wybredny. - Z nagrobków kradł wszystko - sztuczne kwiaty, wiązanki, porcelanowe aniołki, doniczki, lampiony – wymieniał Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Przełom w sprawie nastąpił w 2022 r., kiedy skradzioną wiązankę odnaleziono na jednym z grobów na cmentarzu w Jarocinie. Śledztwo doprowadziło policjantów do mieszkańca Jaraczewa, syna zmarłego pochowanego w grobie, na którym znaleziono kwiaty.

Na terenie jego domu podczas przeszukania znaleziono kradzione przedmioty z nagrobków. Mężczyzna przyznał się, że ozdoby sprzedawał. 39-latek z Jaraczewa został oskarżony o okradanie grobów. W lutym do Sądu Rejonowego w Jarocinie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/tok

Źródło: PAP, TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości