TVN24 | Poznań

Dachowanie na A2. Na autostradzie lądowały helikoptery LPR, zabrały do szpitali dwie osoby

TVN24 | Poznań

Autor:
ww/gp
Źródło:
TVN 24
Dachowanie na A2. Na trasie lądowały LPR, dwóch nieletnich zabrały do szpitaliTVN 24
wideo 2/9
TVN 24Dachowanie na A2. Na trasie lądowały LPR, dwóch nieletnich zabrały do szpitali

Po godzinie 10.20, na trasie A2, w rejonie miejscowości Chociszewo (niedaleko Świebodzina - Lubuskie), zderzyły się dwa auta. - Dwie najciężej poszkodowane osoby nieletnie zostały zabrane śmigłowcami do dwóch różnych szpitali - informuje rzecznik świebodzińskiej policji. Autostrada była zablokowana w obu kierunkach, tworzyły się korki. - Służby zakończyły działania, trasa jest już przejezdna - przekazał chwilę przed godziną 14.

- Na 77. kilometrze autostrady A2, w okolicach Świebodzina doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - mówił po godzinie 10 młodszy aspirant Marcin Ruciński, rzecznik policji ze Świebodzina.

Po godzinie 11 doprecyzował, że do wypadku doszło po tym, jak mercedes najechał na hondę civic, która poruszała się tuż przed nim. - W wyniku tego honda uderzyła w barierki, a następnie dachowała - poinformował Ruciński.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autostrada A2. Mercedes najechał na hondęTVN 24

Nieletni trafili do szpitali

W wypadku poszkodowani zostali wszyscy uczestnicy. Trzy poważnie, jedna z nich ma niewielkie obrażenia. - W każdym pojeździe podróżowały dwie osoby. Dwie osoby - po jednej z każdego pojazdu - zostały zabrane do szpitala. Były to osoby nieletnie - dodaje rzecznik.

Przetransportowano je do dwóch różnych szpitali: w Międzyrzeczu i Zielonej Górze. Na czas, kiedy lądowały śmigłowce LPR, trasa A2 była nieprzejezdna w obu kierunkach.

A2 już przejezdna

- W tym momencie puściliśmy już ruch na Berlin, w kierunku Poznania ruch odbywa się powoli, tylko jedną nitką. Korek powoli się rozładowuje - informował po 11 Marcin Ruciński. - Bardzo prosimy, żeby kierowcy nie rozglądali się na boki, bo już miała miejsce jedna kolizja z udziałem dwóch samochodów jadących w korku - apelował.

Do godziny 14 ruch w stronę Poznania odbywał się jednym pasemTVN24

Utrudnienia trwały ponad 3 godziny. Chwilę przed godziną rzecznik przekazał, że działania zostały zakończone, a autostrada A2 jest już całkowicie przejezdna.

Autor:ww/gp

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24