Pomorze

Przed meczem chcą zablokować drogę na stadion

Pomorze

GIKPodwykonawcy Hydrobudowy zapowiadają protest

Blisko 60 maszyn budowlanych i około 100 osób ma zablokować dziś przed meczem Chorwacja-Hiszpania główną drogę dojazdową na gdański stadion. Protest zapowiadają podwykonawcy upadłej Hydrobudowy. Domagają się wynagrodzenia za wykonane prace.

- Hydrobudowa zalega nam około 1,5 mln złotych - mówi Damian Szulowski, wiceprezes zarządu spółki Instal Ekran. - Nie może tak być, że nikogo to nie obchodzi, ludzie nie mają środków do życia - dodaje.

Podwykonawcy postanowili zwrócić na siebie uwagę i zablokować przed meczem Chorwacja-Hiszpania jedną z ważniejszych ulic dojazdowych w mieście.

Hydrobudowa nie wypłaciła pieniędzy

Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość Hydrobudowy na początku czerwca. To jedna z największych firm budowlanych w Polsce. W Gdańsku odpowiedzialna była za budowę m.in. stadionu na Euro 2012 i Trasy Słowackiego.

- Hydrobudowa zalega swoim podwykonawcom około 49 mln złotych - twierdzi Szulowski.- Dziś wszyscy rozkładają ręce, na czele z urzędem miasta, a my zostaliśmy z niczym - mówi.

Zablokują ul. Słowackiego

Protest zacznie się o 16.00, u zbiegu ulic Słowackiego i Grunwaldzkiej, w okolicach Galerii Bałtyckiej. Tędy kierowcy i komunikacja miejska jadą na stadion Arena Gdańsk. Na ich drodze ma stanąć ok. 60 maszyn budowlanych i stu protestujących.

Miasto szykuje komunikację zbiorową

Miasto już przygotowuje się na możliwe utrudnienia w ruchu i apeluje do mieszkańców i kibiców, którzy przebywają w mieście gościnnie, o korzystanie tego dnia z komunikacji miejskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ O KOMUNIKACJI NA MECZE W GDAŃSKU

Będzie kolejny protest?

- Jeżeli poniedziałkowy protest nie przyniesie oczekiwanych efektów, zablokujemy ulice w dniu ćwierćfinałów. Nie mamy innego wyjścia - zapowiada Szulowski.

Mecz Chorwacja-Hiszpania rozpocznie się o godz. 20.45.

Autor: aja/mz/k / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: GIK

Pozostałe wiadomości