TVN24 | Pomorze

Pseudokibice zablokowali autostradę A1. "Policjanci uniemożliwili bójkę"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
PAP
Pseudokibice na autostradzie A1
Pseudokibice na autostradzie A1twitter/hooliganscz1999
wideo 2/8
twitter/hooliganscz1999hooligans

Autostrada A1 przez ponad godzinę była zablokowana na wysokości miejscowości Ulkowy (Pomorskie). Wszystko, jak ustaliła policja, przez pseudokibiców, którzy próbowali zatrzymać kibiców przeciwnego klubu piłkarskiego jadących na mecz do Warszawy. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 90 osób.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 9 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Ulkowy (gmina Pszczółki), około 11 kilometrów za bramkami autostrady w stronę Torunia. Jak informuje policja, grupa mężczyzn usiłowała zatrzymać kolumnę pojazdów, którymi jechali kibice z Trójmiasta do Warszawy na mecz piłkarski.

- Kolumna była zabezpieczona przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy natychmiast zareagowali. Policjanci uniemożliwili bójkę między tymi mężczyznami, wylegitymowali również ponad 90 osób - przekazał na antenie TVN24 sierżant sztabowy Karol Kościuk z KPP w Pruszczu Gdańskim.

Pseudokibice na autostradzie A1
Pseudokibice na autostradzie A12.05| Autostrada A1 przez ponad godzinę była zablokowana na wysokości miejscowości Ulkowy (Pomorskie). Wszystko, jak ustaliła policja, przez pseudokibiców, którzy próbowali zatrzymać kibiców przeciwnego klubu piłkarskiego jadących na mecz do Warszawy. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 90 osób. twitter/hooliganscz1999

Droga przez ponad godzinę była zablokowana

Kościuk dodał, że po około godzinie ruch na autostradzie został przywrócony na obu pasach. Podczas akcji policji nikogo nie zatrzymano.

Jak dowiedziała się PAP, na mecz wybierali się kibice Arki Gdynia, a przejazd próbowali zablokować kibice Lechii Gdańsk.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Autor:MAK//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter/hooliganscz1999

Pozostałe wiadomości