Śluby online w czasach pandemii COVID-19

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Śluby online w GdyniTVN24
wideo 2/6
TVN24Śluby online w Gdyni

Obecnie podczas ceremonii ślubnej w sali może być jedynie para młoda, ich świadkowie oraz jeden gość albo fotograf. Urząd Miasta w Gdyni znalazł jednak sposób, aby również rodzina i przyjaciele mogli zobaczyć w czasach pandemii, jak ich najbliżsi mówią sobie symboliczne "tak". Miasto uruchomiło transmisję ślubów online.

Od marca 2020 roku z powodu pandemii COVID-19 obowiązują obostrzenia dotyczące liczby osób w sali podczas ceremonii. Ograniczenia przez rok się zmieniały, ale na tę chwilę w sali może być jedynie para młoda, ich świadkowie oraz jeden gość lub fotograf.

- My, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pary młodej, wiedząc, jak bardzo ważny to dzień w ich życiu, szczególny, postanowiliśmy uruchomić usługę darmową transmisji ślubów online – mówi Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Dodaje, że streamingi z sali Urzędu Stanu Cywilnego są bezpłatne. Wystarczy, że przyszli nowożeńcy złożą wniosek siedem dni przed uroczystością i podadzą swoje adresy mailowe, na które zostanie przesłany link do transmisji. Młoda para będzie mogła udostępnić stronę najbliższym.

"Można zastąpić nieobecność"

Na ślub z transmisją online zdecydowali się Julia i Maciej Patokowie. Uroczystość odbyła się w sobotę.

- Mam bardzo dużą rodzinę, która wiem, że ogląda mnie z południa Polski, więc fajnie, że zostało to zorganizowane i że można jakoś zastąpić obecność w urzędzie – mówi pani Julia.

- Cieszymy się, że urząd miasta zdecydował się na taki ruch – dodaje pan Maciej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Miasto Gdynia oferuje transmisję online ze ślubów w czasach pandemii TVN24

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: