Polska

Areszt po zabójstwie na strzelnicy w Nietoperku. Podejrzanemu grozi dożywocie

Polska

Aktualizacja:
Mężczyzna po wydaniu mu broni miał zabić właścicielkę strzelnicytvn24
wideo 2/5

Sąd aresztował w poniedziałek na trzy miesiące 23-latka podejrzanego o zastrzelenie 42-letniej współwłaścicielki strzelnicy w Nietoperku, w Lubuskiem. Mężczyzna miał również usiłować zabić jej męża.

O zastosowaniu aresztu wobec 23-latka poinformował prokurator rejonowy w Międzyrzeczu Janusz Kodź.

W sobotę mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - zabójstwa 42-latki i usiłowania zabójstwa jej męża. Przyznał się do pierwszego z nich i zaprzeczył, by chciał zastrzelić męża ofiary. Trwa ustalanie motywu, jakim się kierował.

23-latkowi grozi dożywocie.

Zabójstwo właścicielki strzelnicy

Dramat na komercyjnej strzelnicy prowadzonej przez małżeństwo w Nietoperku niedaleko Międzyrzecza rozegrał się w piątek przed południem. 42-latka, będąca również instruktorem strzelania, wydała pistolet mężczyźnie, a ten oddał w jej kierunku strzały. Prokuratura nie podaje, ile strzałów padło.

Następnie podejrzany chciał się oddalić, jednak na drodze stanął mu mąż ofiary. Wówczas, według wstępnych ustaleń, sprawca miał próbować oddać strzały również w jego kierunku. Nie zdołał jednak tego zrobić, gdyż właściciel strzelnicy go obezwładnił, a potem przekazał w ręce policjantów.

Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego podjęto próbę reanimacji postrzelonej 42-latki, jednak nie udało się jej uratować.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu.

Do zabójstwa na strzelnicy doszło w miejscowości NietoperekGoogle Maps

Autor: ft, fc/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24