TVN24 | Polska

Wchodziła na pasy, potrąciła ją ciężarówka. Kobieta nie żyje

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
Śmiertelne potrącenie na rondzie w Strzelinie
Śmiertelne potrącenie na rondzie w StrzelinieTVN24 Wrocław
wideo 2/7
TVN24 WrocławŚmiertelne potrącenie na rondzie w Strzelinie

W Strzelinie na Dolnym Śląsku samochód ciężarowy potrącił 73-letnią pieszą przechodzącą przez pasy. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Do potrącenia doszło około godziny 7.30 na rondzie im. Zesłańców Sybiru, na przejściu od strony ulicy Wojska Polskiego. Kierowca - jak informują służby - zatrzymał się dopiero przed zjazdem w stronę ulicy Kościuszki.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Zmarła w szpitalu. Kierowca był trzeźwy

- 73-letnia kobieta najprawdopodobniej wchodziła prawidłowo na pasy. Została potrącona przez ciężarówkę, a następnie była ciągnięta przez kilka metrów przez ten samochód - mówi młodszy aspirant Joanna Dębska z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.

Na miejsce wezwano karetkę, dojechało też kilka zastępów straży pożarnej.

Śmiertelne potrącenie na rondzie w StrzelinieTVN24 Wrocław

Poszkodowana - w ciężkim stanie - została przeniesiona do ambulansu, który przewiózł ją kilkaset metrów dalej, po czym ratownicy przekazali kobietę załodze śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie ranna trafiła do jednego z wrocławskich szpitali.

- Niestety, obrażenia okazały się na tyle poważne, że po przetransportowaniu do szpitala kobieta zmarła - przekazuje Dębska.

Policjantka dodaje, że 66-letni kierujący ciężarówką był trzeźwy. Policja przeprowadza z nim czynności. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

- Akcja jeszcze się nie zakończyła. Na miejscu tworzą się duże utrudnienia. Ruch w mieście został ograniczony do minimum, wprowadzono objazdy - mówi Jarosław Łuczak, rzecznik strzelińskiej straży pożarnej.

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości