Sejm przyjął ustawę anty-TVN. Adam Bodnar: to dzień, który przejdzie do historii jako kolejna czarna środa

Źródło:
TVN24
Bodnar: to dzień, który przejdzie do historii jako kolejna czarna środa
Bodnar: to dzień, który przejdzie do historii jako kolejna czarna środaTVN24
wideo 2/22
Bodnar: to dzień, który przejdzie do historii jako kolejna czarna środaTVN24

Przyjęcie przez Sejm ustawy anty-TVN komentował w "Jeden na jeden" w TVN24 były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. - To bardzo trudny i ważny dzień dla polskiego systemu demokratycznego, jeżeli w ogóle możemy jeszcze mówić o demokracji - ocenił.

W środę Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną ustawą anty-TVN. Projekt poparło 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 głosach wstrzymujących się. PiS-owski projekt w zgodnej opinii komentatorów wymierzony jest w niezależność stacji TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji.

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ADAMEM BODNAREM W TVN24 GO >>>

Były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ocenił, że "to bardzo trudny i ważny dzień dla polskiego systemu demokratycznego, jeżeli w ogóle możemy jeszcze mówić o demokracji".

- To na pewno dzień, który przejdzie do historii jako kolejna czarna środa w historii wolności mediów, bo pamiętajmy, że mieliśmy już jedną czarną środę - powiedział Bodnar. 

- To było wtedy, kiedy wszystkie media pokazały czarne ekrany w proteście przeciwko podatkowi medialnemu. Natomiast myślę, że nasz kłopot polega na tym, że my tych czarnych śród, poniedziałków, piątków mieliśmy już sporo - dodał.

Zdaniem Bodnara, "przyjęcie ustawy jest krokiem w kierunku dalszego ograniczenia wolności mediów w Polsce wbrew bardzo ważnym gwarancjom konstytucyjnym". - My w konstytucji w trzech miejscach mamy wskazane, że Rzeczpospolita Polska powinna wspierać na różne sposoby wolność słowa i wolność mediów - podkreślił.

Bodnar o reasumpcji głosowania: regulamin Sejmu został zignorowany

Bodnar odniósł się także do decyzji marszałek Sejmu Elżbiety Witek o reasumpcji środowego głosowania.

Były RPO powiedział, że "wygląda na to, że został stworzony kolejny tego typu precedens, czyli przegrane głosowanie skutkowało wnioskiem o reasumpcję i tym, że to głosowane zostało przeprowadzone po raz kolejny". Dodał, że "regulamin Sejmu został całkowicie zignorowany".

- Trudno stwierdzić, żeby pomyłka przy głosowaniu dawała podstawę reasumpcji. To nie są tak zwane uzasadnione okoliczności, które są w regulaminie Sejmu - dodał. 

Pytany, jak nazwać to, co zrobiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, odparł, że "nadużyciem uprawnień, które powinno być oceniane w kontekście artykułu 231 kodeksu karnego". - W takich sytuacjach nie przeprowadza się reasumpcji głosowania. Nie mieliśmy do czynienia z jakąś awarią maszyny liczącej, czy z jakąś sytuacją głębokiego niezrozumienia - zauważył Bodnar.

Pytany, czy marszałek Witek w perspektywie czeka odpowiedzialność za to, co zrobiła, powiedział, że "w normalnie funkcjonującym państwie demokratycznym tak by się stało".

Adam Bodnar skomentował decyzję marszałek Witek o reasumpcji głosowania
Adam Bodnar skomentował decyzję marszałek Witek o reasumpcji głosowania TVN24

Bodnar o opiniach prawników

Na uwagę, że marszałek Sejmu powoływała się na opinie pięciu prawników, ocenił, że "obsada chociażby różnych instytucji wewnątrz kancelarii Sejmu podległych marszałkowi Sejmu już jest tak zdeterminowana politycznie, że w pewnych sytuacjach uzyskuje się także opinie, jakieś wewnętrzne notatki, które odpowiadają zapotrzebowaniu".  

- Myślę, że jest tam jakieś grono osób, które po prostu popiera obóz władzy i jest w stanie wszystko uzasadnić - powiedział Bodnar.

Były RPO ocenił, że sprawa reasumpcji to przykład, który "powoduje, że przestajemy mieć szacunek do prawa, do regulacji, ale przede wszystkim do instytucji". 

W środę w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość przegrało kilka głosowań. Opozycji udało się uzupełnić porządek obrad m.in. o informację rządu na temat organizacji Narodowego Programu Szczepień czy Krajowego Planu Odbudowy. Następnie – na wniosek klubu Koalicji Polskiej-PSL – posłowie przegłosowali odroczenie obrad Sejmu do września. Za odroczeniem głosowało 229 posłów, m.in. pięcioro posłów Porozumienia, w tym lider partii Jarosław Gowin. Przeciw wnioskowi opowiedziało się 227 osób.

Po przerwie w obradach - przy sprzeciwie opozycji - doszło do reasumpcji głosowania. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyjaśniała, że wniosek w tej sprawie złożyło 30 posłów, gdyż w pierwotnie przegłosowanym wniosku o odroczenie obrad nie wskazano terminu, do kiedy miałyby być one odroczone. W powtórnym głosowaniu wniosek odrzucono. Następnie Sejm wrócił do głosowań zgodnie z harmonogramem. Posłowie przegłosowali wówczas sporną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji zwaną ustawą anty-TVN. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10.

Bodnar: chyba z tej antysystemowości, o której mówił Paweł Kukiz niewiele zostało

Bodnar odniósł się także do zachowania Pawła Kukiza.  - Wydaje mi się, że tutaj jest ewidentny przykład przejścia na stronę polityki czysto partyjnej i chyba z tej antysystemowości, o której mówił Paweł Kukiz niewiele zostało - ocenił.

Politycy Kukiz’15 - Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka oraz Stanisław Żuk, zagłosowali razem z opozycją "za" odroczeniem obrad. W trakcie przerwy w obradach po głosowaniu Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej powiedział, że "bardzo możliwe, że Paweł Kukiz negocjuje z kolegami kolejne apanaże". 

Reporterka TVN24 Agata Adamek informowała, że w kuluarach miały padać głosy, że w nagrodę za postawę wobec ustawy anty-TVN i za korzystne dla PiS-u ewentualne, kolejne, powtórzone głosowanie, ruch Kukiz’15 miał dostać fotel wicemarszałka Sejmu. 

Gdy Sejm wznowił obrady doszło do reasumpcji głosowania. W ponownym głosowaniu w sprawie przerwy trzech polityków Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk - zagłosowało przeciwko odroczeniu obrad. Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk również zgodnie z politykami Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali "za" przyjęciem ustawy anty-TVN. 

Bodnar o reakcji USA w sprawie ustawy anty-TVN
Bodnar o reakcji USA w sprawie ustawy anty-TVNTVN24

Bodnar o reakcji USA

Adam Bodnar komentował także reakcję Stanów Zjednoczonych na ustawę anty-TVN. "Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone uchwalonym przez izbę niższą parlamentu projektem, skierowanym przeciwko najchętniej oglądanej niezależnej stacji, która jest również jedną z największych inwestycji amerykańskich w kraju" - napisał w oświadczeniu sekretarz stanu USA Antony Blinken.

- Ten obraz jest bardzo zły - powiedział Bodnar. - Jeżeli dyplomacji używają słowa, że są szczególnie zaniepokojeni, to już jest najwyższy możliwy poziom w dyplomacji - podkreślił.

Dodał, że w środę była jeszcze jedna informacja ze strony administracji prezydenta USA, że w grudniu tego roku zostanie zorganizowany globalny szczyt demokracji. - Powstaje pytanie, czy Polska zostanie zaproszona w tej sytuacji. Jak to będzie wyglądało, że będzie cały świat debatował o standardach demokratycznych, jak promować demokrację, a takie państwa jak Turcja, Węgry, a być może Polska nie zostaną zaproszone na ten szczyt - mówił w "Jeden na jeden" Bodnar. 

Autorka/Autor:js\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W Gnieźnie doszło do pożaru kamienicy. Strażacy podczas gaszenia odnaleźli ciała dwóch osób. Jedno na klatce schodowej, drugie w płonącej piwnicy.

Pierwsze ciało znaleźli na klatce, kolejne w piwnicy. Pożar w Gnieźnie

Pierwsze ciało znaleźli na klatce, kolejne w piwnicy. Pożar w Gnieźnie

Źródło:
TVN24
Za darmo? Nie ma. Zapraszamy za 500 złotych, od ręki

Za darmo? Nie ma. Zapraszamy za 500 złotych, od ręki

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W ciągu niecałych 48 godzin w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki zastrzelono sześć osób, a dwanaście odniosło rany postrzałowe - poinformowała w niedzielę miejscowa policja. W ciągu minionego tygodnia w tym mieście pełnym turystów zastrzelonych zostało ponad dziesięć osób.

Dwie doby, sześć osób zastrzelonych. Mieszkańcy domagają się interwencji wojska

Dwie doby, sześć osób zastrzelonych. Mieszkańcy domagają się interwencji wojska

Źródło:
PAP, BBC

W trakcie mszy świętej dla przedstawicieli służb mundurowych na placu Świętego Piotra w Watykanie papież Franciszek przerwał czytanie homilii. - Mam problemy z oddychaniem - wyznał, prosząc o pomoc lektora. To nie pierwszy przypadek, kiedy papież przerwał przemówienie.

Papież Franciszek nagle przerwał homilię. "Mam problemy z oddychaniem"

Papież Franciszek nagle przerwał homilię. "Mam problemy z oddychaniem"

Źródło:
Reuters, PAP

Po dokładniejszych obserwacjach wzrosło ryzyko kolizji asteroidy 2024 YR4 z Ziemią w 2032 roku. Eksperci zapewnili jednak, że nie ma powodów do niepokoju. Ustalenie, czy rzeczywiście znajdujemy się na kursie kolizyjnym, to bowiem złożony proces, a prawdopodobieństwo zderzenia jeszcze wielokrotnie się zmieni.

Ryzyko kolizji asteroidy 2024 YR4 z Ziemią wzrosło niemal dwukrotnie

Ryzyko kolizji asteroidy 2024 YR4 z Ziemią wzrosło niemal dwukrotnie

Źródło:
space.com, O kosmosie i astronautyce - Adam Hurcewicz, tvnmeteo.pl

Państwa bałtyckie zostały przyłączone do europejskiej sieci energetycznej po odcięciu się od rosyjskiego systemu. Kreml "nie potwierdza ani nie zaprzecza" doniesieniom o rozmowie telefonicznej prezydenta USA Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. Do polskiej polityki wraca weteran Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 10 lutego.

Państwa bałtyckie w europejskiej sieci, Kreml "nie potwierdza i nie zaprzecza", weteran wraca do polityki

Państwa bałtyckie w europejskiej sieci, Kreml "nie potwierdza i nie zaprzecza", weteran wraca do polityki

Źródło:
PAP, Reuters

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w poniedziałek nałoży 25-procentowe cła na zagraniczną stal i aluminium, a także kolejne cła na szereg państw. Podczas konferencji na pokładzie Air Force One Trump ogłosił wtorek Dniem Zatoki Amerykańskiej, a także mówił o postępach w rozmowach z Rosją na temat Ukrainy.

Trump zapowiada 25-procentowe cła

Trump zapowiada 25-procentowe cła

Źródło:
PAP

Wyścigi

"Albo zacznie się śledztwo, albo ktoś straci życie. Innej opcji nie ma"

"Albo zacznie się śledztwo, albo ktoś straci życie. Innej opcji nie ma"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Donald Trump jest pierwszym prezydentem USA w historii, który pełniąc ten urząd pojawił się na Super Bowl - finałowym meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim NFL. Amerykański przywódca został przywitany przez widownię mieszanymi reakcjami. Jak relacjonuje agencja Reutera, jedni witali go wiwatem, a inni odpowiadali buczeniem.

Trump na Super Bowl. Jako pierwszy urzędujący prezydent

Trump na Super Bowl. Jako pierwszy urzędujący prezydent

Sto dni od katastrofy budowlanej dworca w Nowym Sadzie protestujący zablokowali most w Belgradzie. Antyrządowy protest jest odpowiedzią na to, że - jak mówią jego organizatorzy - "nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności za śmierć 15 osób". Według protestujących do tragedii doszło przez zaniedbania i korupcję.

Blokada mostu sto dni po katastrofie. Bo "nikt nie odpowiedział" za śmierć 15 osób

Blokada mostu sto dni po katastrofie. Bo "nikt nie odpowiedział" za śmierć 15 osób

Źródło:
PAP

Fala antyrządowych protestów kolejny już raz przeszła przez Słowację. W piątkowe popołudnie protestowało niemal 100 tysięcy osób w ponad 50 miejscowościach. Organizatorzy demonstracji wzywali premiera do dymisji, a zgromadzony tłum skandował hasło przewodnie protestów: "Słowacja jest Europą". - Koalicja ma ogromny problem ze znalezieniem zwykłej większości - ocenia w rozmowie z tvn24.pl Lucia Plaváková, posłanka słowackiej opozycji. Protesty odbywają się nawet w "bastionach" partii Roberta Ficy.

Deklarował politykę "na cztery strony świata". "W rzeczywistości robi ją tylko w jednym kierunku"

Deklarował politykę "na cztery strony świata". "W rzeczywistości robi ją tylko w jednym kierunku"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Samolot lecący z Warszawy do Dubaju nie zdążył jeszcze osiągnąć wysokości przelotowej, a zza horyzontu wyłoniły się Tatry. Masyw górski odległy o ponad 300 kilometrów uchwycił na fotografii jeden z pasażerów. Taki widok jest jednak rzadkością, są do niego potrzebne specyficzne warunki.

Wyciągnął telefon po starcie samolotu. Znad Warszawy sfotografował Tatry

Wyciągnął telefon po starcie samolotu. Znad Warszawy sfotografował Tatry

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1082 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Niemieckie wojsko prowadzi dochodzenie w sprawie niezidentyfikowanych dronów, które latały nad bazą w Schwesing, gdzie szkoleni są ukraińscy żołnierze. Prezydent USA Donald Trump poinformował o "postępach" w rozmowach z Putinem, dodając, że spotka się z nim "w odpowiednim czasie". W nocy z niedzieli na poniedziałek Rosja zaatakowała dronami Kijów. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Niezidentyfikowane drony nad bazą, gdzie szkolą się Ukraińcy. Niemieckie wojsko: to akt szpiegostwa

Niezidentyfikowane drony nad bazą, gdzie szkolą się Ukraińcy. Niemieckie wojsko: to akt szpiegostwa

Źródło:
PAP, Reuters, ISW, Politico

Liga Państw Arabskich oraz Arabia Saudyjska i Katar odrzuciły sugestię premiera Izraela Benjamina Netanjahu, że państwo palestyńskie powinno zostać utworzone na terytorium Arabii Saudyjskiej. MSZ tego kraju odrzuciło jakiekolwiek propozycje przesiedlania Palestyńczyków, określając te słowa "ekstremistyczną mentalnością okupanta".

Fala krytyki po słowach Netanjahu. "Ekstremistyczna mentalność okupanta"

Fala krytyki po słowach Netanjahu. "Ekstremistyczna mentalność okupanta"

Źródło:
PAP

Nawet w PiS politycy wiedzą, że i Bogdan Święczkowski, i prokurator Michał Ostrowski, mówiąc kolokwialnie, podłożyli się - mówił w programie "W kuluarach" reporter "Faktów" TVN Michał Tracz, odnosząc się do działań Święczkowskiego, prezesa kwestionowanego w obecnym kształcie Trybunału Konstytucyjnego, według którego w Polsce doszło do zamachu stanu. Zdaniem reporterki TVN24 Agaty Adamek inspiratorem tych działań jest po części Zbigniew Ziobro. - To igranie z ogniem - ocenił z kolei reporter TVN24 Artur Molęda.

Uruchomiono "ostatni bezpiecznik Zbigniewa Ziobry"

Uruchomiono "ostatni bezpiecznik Zbigniewa Ziobry"

Źródło:
TVN24

Prezydent Donald Trump oświadczył, że nie żartuje, mówiąc o przyłączeniu Kanady do USA jako 51. stanu. W wywiadzie wyemitowanym przed Super Bowl zasugerował też, że nałoży odroczone o miesiąc cła na Kanadę i Meksyk.

Trump ponownie o przyłączeniu Kanady. "Wiele by na tym zyskała"

Trump ponownie o przyłączeniu Kanady. "Wiele by na tym zyskała"

Źródło:
PAP

Prawo i Sprawiedliwość, a właściwie jego bardziej radykalna część kreuje sytuację wyższego napięcia - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł KO Andrzej Halicki, odnosząc się do zawiadomienia Bogdana Święczkowskiego, prezesa TK, byłego bliskiego współpracownika Zbigniewa Ziobry, o podejrzeniu dokonania zamachu stanu przez obecnie rządzących. Europoseł PSL Adam Jarubas komentował, że w Brukseli "już wiedzą, co to jest za środowisko PiS".

W Brukseli "już wiedzą, co to jest za środowisko"

W Brukseli "już wiedzą, co to jest za środowisko"

Źródło:
TVN24

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego poszukują osoby, która miała oddać strzał z wiatrówki w kierunku przechodzącej chodnikiem kobiety. – Usunięto mi 5-milimetrowy śrut z głowy – mówi poszkodowana. I twierdzi, że strzały padły prawdopodobnie z przejeżdżającego auta.

Ktoś strzelał do niej z wiatrówki. "Usłyszałam trzy strzały, zaczęła mnie piec głowa, zobaczyłam krew"

Ktoś strzelał do niej z wiatrówki. "Usłyszałam trzy strzały, zaczęła mnie piec głowa, zobaczyłam krew"

Źródło:
tvn24.pl

Środkowoazjatyckie wydry rzeczne prawdopodobnie zniknęły z Kirgistanu. Badacze wyjaśnili, że w niegdysiejszym głównym siedlisku tego gatunku w Azji Środkowej od 2023 roku nie zaobserwowano ani jednego zwierzęcia. Jak podkreślili, ich zniknięcie może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla kirgiskich ekosystemów.

Ten kraj był ważnym siedliskiem wydr. Teraz nie pozostała tam ani jedna

Ten kraj był ważnym siedliskiem wydr. Teraz nie pozostała tam ani jedna

Źródło:
24.kg, AFP

Minionej nocy mogliśmy podziwiać na niebie fascynujące zjawisko - koniunkcję Księżyca i Marsa. Jak przekazał Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach", odległość między ciałami niebieskimi była naprawdę nieduża.

Koniunkcja Księżyca i Marsa na Waszych zdjęciach

Koniunkcja Księżyca i Marsa na Waszych zdjęciach

Aktualizacja:
Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl

Fala mrozu nadciągnęła nad Iran. W niedzielę władze wydały nakaz zamknięcia szkół i urzędów publicznych w co najmniej dziesięciu ostanach, aby zaoszczędzić energię elektryczną. Do części Irańczyków zaapelowano, by ograniczyli przemieszczanie się z powodu obfitych opadów śniegu.

Spadło pół metra śniegu, szkoły i urzędy zamknięte przez mróz

Spadło pół metra śniegu, szkoły i urzędy zamknięte przez mróz

Źródło:
PAP, Reuters

Włoscy badacze wykorzystali modele matematyczne, by stworzyć sposób na ugotowanie idealnego jajka. Metoda jest czasochłonna, ale pozwala uzyskać aksamitne żółto i miękkie, stałe białko. Na czym ona dokładnie polega?

Dzięki tej naukowej metodzie ugotujesz idealne jajko

Dzięki tej naukowej metodzie ugotujesz idealne jajko

Źródło:
PAP, BBC

Przez podobieństwo do peruwiańskiego zabytku mieszkańcy nazywali je pieszczotliwie "Nowu Hutu, krakowskim Machu Picchu". Nawet oznaczyli omszałe, nadgryzione zębem czasu schody na osiedlu Szkolnym na mapach Google jako lokalną atrakcję. Żart maskował irytację nowohucian na fakt, że konieczny remont wciąż był odkładany. A kiedy już został przeprowadzony okazało się, że w przy schodach nie ma podjazdu dla wózków ani poręczy. Urzędnicy tłumaczą ten fakt "pierwotnym założeniem urbanistycznym".

Latami czekali na remont schodów. Podjazdu i poręczy nie przewidziano

Latami czekali na remont schodów. Podjazdu i poręczy nie przewidziano

Źródło:
tvn24.pl

Zespół biologów morskich z organizacji pozarządowej Condrik-Tenerife uchwycił na nagraniu bardzo rzadko spotykaną rybę głębinową Melanocetus johnsonii z rodziny Melanocetidae. Pojawiła się zaledwie dwa kilometry od wybrzeża Teneryfy.

"Wracaliśmy do portu, kiedy zobaczyłam w wodzie coś czarnego"

"Wracaliśmy do portu, kiedy zobaczyłam w wodzie coś czarnego"

Źródło:
surinenglish.com, canarianweekly.com

Zastanawiam się skąd jeszcze mam siłę na to, żeby po prostu wstawać i to wszystko robić - mówił w rozmowie w Dzień Dobry TVN Tomasz Jakubiak, znany kucharz, który choruje na rzadki nowotwór. W połowie stycznia wrócił do Polski z leczenia w Izraelu. - Nie ma opcji, że ja się poddam - dodał.

"Nie ma opcji, że się poddam"

"Nie ma opcji, że się poddam"

Źródło:
Dzień Dobry TVN, tvn24.pl

Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" stacja TVN24 była najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym w 2024 roku. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku TVN24 zacytowano łącznie 44,5 tysiąca razy.

TVN24 najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce

TVN24 najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce

Źródło:
IMM

Sebastian Klauziński z tvn24.pl oraz Tomasz Patora i Joanna Pęcherska-Fiałek z "Uwaga!" TVN są w gronie nominowanych do głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jedna z najważniejszych nagród przyznawanych za materiały dziennikarskie. Nominację w kategorii "Dziennikarz dla planety" zdobyła Magda Łucyan z TVN/TVN24.

Dziennikarze TVN i tvn24.pl nominowani do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Dziennikarze TVN i tvn24.pl nominowani do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Źródło:
Eurozet

Produkcje TVN24 otrzymały siedem nagród podczas 19. edycji FilmAT Festival. Reportaże TVN24 otrzymały nagrody w kategoriach "Etnografia i sprawy społeczne", "Ekologia i środowisko" czy "Filmy korporacyjne i instytucjonalne". Docenione zostały między innymi film Ewy Ewart "Bez retuszu" i reportaż "Wody czerwone. Kto zapłaci za odpady z fabryki trotylu?".

Reportaże i produkcje twórców TVN24 docenione na FilmAT Festival

Reportaże i produkcje twórców TVN24 docenione na FilmAT Festival

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Maria Callas", ogłoszonej trasie koncertowej Beyoncé i lawinie krytyki, która spadła na główną aktorkę musicalu "Emilia Pérez" Karlę Sofię Gascon. Miała ona przed laty publikować w internecie pełne nienawiści wpisy.

"Maria Callas" w kinach, Beyoncé rusza w trasę, lawina krytyki po hejterskich wpisach aktorki

"Maria Callas" w kinach, Beyoncé rusza w trasę, lawina krytyki po hejterskich wpisach aktorki

Źródło:
tvn24.pl