Rzecznik PiS: głosowanie w sprawie odwołania Zbigniewa Ziobry na kolejnym posiedzeniu Sejmu

Autor:
KS/kab
Źródło:
PAP
Rzecznik PiS: głosowanie ws. odwołania ministra Ziobry na kolejnym posiedzeniu Sejmu
Rzecznik PiS: głosowanie ws. odwołania ministra Ziobry na kolejnym posiedzeniu SejmuTVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik PiS: głosowanie ws. odwołania ministra Ziobry na kolejnym posiedzeniu Sejmu

Z tego, co wiem, to wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry najprawdopodobniej będzie rozpatrzony na kolejnym posiedzeniu Sejmu - przekazał w środę rzecznik PiS Rafał Bochenek podczas konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że w klubie PiS zawsze obowiązuje dyscyplina, jeżeli chodzi o głosowania.

Bochenek został zapytany w środę na konferencji prasowej w Sejmie, o to kiedy posłowie będą głosować wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz czy w PiS będzie obowiązywała dyscyplina klubowa.

- Z tego, co wiem, to wniosek ten najprawdopodobniej będzie podjęty na kolejnym posiedzeniu Sejmu - poinformował rzecznik PiS. Dodał, że w klubie PiS zawsze obowiązuje dyscyplina, "jeżeli chodzi o głosowania". - Zawsze staramy się obowiązkowo podchodzić do podstawowego obowiązku poselskiego, jakim jest stawianie się na sali sejmowej i głosowanie - podkreślił Bochenek.

Kolejne posiedzenie Sejmu planowane jest w dniach 13, 14, 15 grudnia.

Rzecznik rządu: jednomyślność klubu parlamentarnego jest przesądzona

Obecny na konferencji rzecznik rządu Piotr Mueller dodał, że "opozycja oczywiście ma prawo do składania wniosków w zakresie wotum nieufności, ale tak naprawdę celem opozycji jest w tej chwili próba destabilizacji rządu w trudnym okresie". - My na destabilizację rządu w trudnym okresie nie możemy sobie pozwolić. I dlatego tutaj jednomyślność klubu parlamentarnego jest przesądzona, bronimy jedności Zjednoczonej Prawicy - mówił.

W połowie listopada KP Koalicja Obywatelska, klub Lewicy oraz Koło Parlamentarne Polska 2050 złożyły w Sejmie kolejny wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Jak mówił szef klubu KO Borys Budka, wniosek opozycji to "powiedzenie 'sprawdzam' dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich". Przekonywał, że w tej chwili "jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro".

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:KS/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości