Polski patrol ostrzelany

 
Żaden z wojskowych nie ucierpiał
Źródło zdj. gł.: TVN24
Polski patrol wojskowy ostrzelany w Afganistanie. Napastnicy użyli ręcznych granatników i broni strzeleckiej. Wymiana ognia trwała pół godziny. Żaden z naszych żołnierzy nie ucierpiał.

Do ataku doszło wczoraj wieczorem na drodze z Kabulu do Kandaharu.

- Polacy zostali ostrzelani w prowincji Wardak, około 18 czasu polskiego - poinformował major Dariusz Kacperczyk, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

Wymiana ognia trwała około 35 minut, po czym sprawcy wycofali się. Żaden z polskich żołnierzy nie ucierpiał w starciu.

Major Kacperczyk zapewnił, że po czterech godzinach patrol bezpiecznie wrócił do bazy.

Źródło: IAR

Czytaj także: