Polska

PiS liczy na słuchaczy Radia Maryja

Polska

TVN24Marek Suski (PiS)

- Zabiegamy o głosy wszystkich uczciwych Polaków - mówi poseł PiS Marek Suski. Według "Wprost" PiS zawarł układ z o. Rydzykiem: w zamian za poparcie politycy związani z Radiem Maryja dostaną miejsca na listach wyborczych PiS.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski nie ukrywa, że głosy słuchaczy Radia Maryja są ważne dla jego partii. - Są to ludzie nakierowani na tradycyjny patriotyzm i nam na nich także zależy - wyjaśnia Suski, ale zaznacza, że jeżeli dojdzie do porozumienia, to między klubem PiS a kołem ludowo-narodowym, w którym są politycy związani z Radiem Maryja, m.in. Anna Sobecka.

Wcześniej liderzy PiS, Joachim Brudziński i Marek Kuchciński, również wykluczyli możliwość bezpośredniego porozumienia między Prawem i Sprawiedliwością a Radiem Maryja w sprawie kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Według "Wprost", dzięki takiemu porozumieniu na listach PiS mieliby się znaleźć m.in: dwie posłanki koła Ruchu Ludowo-Narodowego - Anna Sobecka i Gabriela Masłowska, szef tego koła poseł Bogusław Kowalski (miałby dostać pierwsze miejsce na liście w Siedlcach), a także Antoni Macierewicz i Jan Olszewski (choć - jak podał tygodnik - nie wiadomo jeszcze, czy były premier da się przekonać do startu w wyborach).

- Posłanka Sobecka, jeżeli na naszych listach się znajdzie, to wskutek porozumienia miedzy Ruchem Ludowo-Narodowym, grupą pana Bogusława Kowalskiego, z którą mamy podpisane porozumienie - skomentował sekretarz generalny PiS w radiowych "Sygnałach Dnia". - Jeżeli mówimy o porozumieniach, to o porozumieniach politycznych - podkreślił Brudziński.

Szef klubu PiS Marek Kuchciński zaznaczył, że jeden z punktów porozumienia z kołem Ruchu Ludowo-Narodowego dotyczy "tworzenia wspólnych list". "To jest umowa z kołem ludowo-narodowym, w skład którego wchodzą posłowie związani z Radiem Maryja. Jest bardzo prawdopodobne, że w ramach wielkiej koalicji będziemy zapraszać wszystkich, którzy chcą zmian w polityce, jakie wprowadza rząd Jarosława Kaczyńskiego" - powiedział Kuchciński w TVP3.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24