TVN24 | Polska

Rzecznik rządu: Będę dziś rozmawiał z premierem, dopytując, o co chodzi. To żaden problem ujawnić rodzaj obligacji

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kg
Źródło:
TVN24
Mueller o obligacjach premiera: nie wykluczam, że odniesie się do tego
Mueller o obligacjach premiera: nie wykluczam, że odniesie się do tegoTVN24
wideo 2/10
TVN24Mueller o obligacjach premiera: nie wykluczam, że odniesie się do tego

Rzecznik rządu Piotr Mueller "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 był pytany o zakupione w 2021 roku i warte ponad 4,6 miliona złotych obligacje premiera. - Nie wykluczam, że premier odniesie się do tego - przekonywał Mueller. Dodał, że sam zapyta o tę kwestię Morawieckiego.

Gościem Konrada Piaseckiego w środę był rzecznik rządu Piotr Mueller. Pytany był między innymi o zakupione przez Mateusza Morawieckiego obligacje skarbowe. Jak wynika z oświadczenia majątkowego premiera w ubiegłym roku kupił je za ponad 4,6 miliona złotych. Jego kancelaria pytana przez tvn24.pl o te kwestie nie chce ujawnić żadnych szczegółów.

- Rozumiem, że to, że premier ma obligacje, nie jest zarzutem samym w sobie - stwierdził Mueller. - Kiedy kupił obligacje? Na pewno w zeszłym roku, bo oświadczenie majątkowe jest za zeszły rok. Nie pytałem premiera o szczegóły, w którym to było miesiącu i tak dalej - dodał.

>> Obligacje za 4,6 miliona złotych w majątku premiera. Kancelaria nie chce ujawnić szczegółów, Morawiecki milczy

Dopytywany, czy dobrym standardem nie byłoby ujawnienie, jaki to rodzaj obligacji i kiedy dokładnie zostały kupione, rzecznik rządu odparł, że "nie wyklucza, że premier się odniesie do tego".

Przyznał, że sam nie zna szczegółów tego zakupu. - Zapytam premiera przy jakiejś okazji - zapowiedział. Utrzymywał, że "każdy obywatel może zakupić" obligacje, "jeśli ma taką wolę". - Premier Morawiecki, a wcześniej minister finansów Morawiecki zachęcał do kupowania obligacji, od kiedy był ministrem finansów, a pewnie i wcześniej - mówił.

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PIOTREM MUELLEREM W TVN24 GO

Piotr Mueller w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24TVN24

Konrad Piasecki wspomniał przy tym, że obligacje opłaca się kupować między innymi przy nadchodzącej perspektywie rosnącej inflacji. - Obligacje opłaca się kupować też w sytuacji, gdy mają wyższe oprocentowanie niż na przykład lokaty bankowe. Pamiętajmy, że jeszcze niedawno niestety nie było tak, że lokaty bankowe były wysokooprocentowane, więc wtedy też opłaca się kupować obligacje - dodał Mueller.

Czy będzie namawiał premiera, aby ujawnił szczegóły zakupionych przez siebie obligacji? - Będę dziś rozmawiał z premierem, dopytując, o co chodzi - zapowiedział rzecznik rządu. - Wiem, o co chodzi, obligacje są kupione - dodał. Ocenił, że "to nie jest żaden problem, aby powiedzieć, jaki jest to rodzaj obligacji".

"Pracujemy nad rozwiązaniami, które miałyby uatrakcyjnić ceny benzyny"

Mueller mówił także o wysokich cenach paliwa. Pytany, czy może oświadczyć, że marże rafineryjne Orlenu nie zostaną obniżone, odpowiedział, że może zapowiedzieć coś innego. - W tej chwili pracujemy nad rozwiązaniami, które miałyby uatrakcyjnić ceny benzyny - poinformował, oceniając, że ceny benzyny w Polsce są "wysokie, za wysokie".

CZYTAJ WIĘCEJ: Modelowa marża rafineryjna w Orlenie mocno w górę. "Odzwierciedla sytuację na rynku"

>> Mueller w rozmowie mówił także o cenach węgla

Mueller: pracujemy nad rozwiązaniami, które miałyby uatrakcyjnić ceny benzyny
Mueller: pracujemy nad rozwiązaniami, które miałyby uatrakcyjnić ceny benzynyTVN24
7,92 za benzynę bezołowiową i 7,42 za olej napędowy. Relacja Aleksandra Przybylskiego z Wielkopolski. "Pylony grozy? Trochę tak"
7,92 za benzynę bezołowiową i 7,42 za olej napędowy. Relacja Aleksandra Przybylskiego z Wielkopolski. "Pylony grozy? Trochę tak"TVN24

Autor:akw/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości