Mariusz Błaszczak: polscy żołnierze rozpoczęli ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami w Polsce

Autor:
mjz//now
Źródło:
TVN24
Błaszczak: obecność wojsk amerykańskich w Polsce jest dowodem zaangażowania USA w bezpieczeństwo regionu
Błaszczak: obecność wojsk amerykańskich w Polsce jest dowodem zaangażowania USA w bezpieczeństwo regionuTVN24
wideo 2/4
TVN24Błaszczak: obecność wojsk amerykańskich w Polsce jest dowodem zaangażowania USA w bezpieczeństwo regionu (wideo z 18 lutego)

Żołnierze z 18. Dywizji Zmechanizowanej rozpoczęli w południowo-wschodniej Polsce wspólne ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

O ćwiczeniach minister obrony narodowej poinformował w niedzielę we wpisie na Twitterze. "W weekend żołnierze z 18. Dywizji Zmechanizowanej rozpoczęli w południowo-wschodniej Polsce wspólne ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Konsekwentnie wzmacniamy bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO" - napisał Błaszczak.

CZYTAJ WIĘCEJ: RAPORT - ROSJA - UKRAINA. SYTUACJA NA GRANICY I PRZYCZYNY KONFLIKTU

Wpis został opatrzony kilkoma zdjęciami dokumentującymi ćwiczenia.

Żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej trafili do Polski na początku lutego w związku z zaogniającą się sytuacją na Ukrainie i groźbą inwazji ze strony Rosji.

CZYTAJ WIĘCEJ: 82. Dywizja Powietrznodesantowa - charakterystyka

Stacjonująca w Fort Bragg w Północnej Karolinie dywizja liczy około 17,5 tysiąca żołnierzy. Jako rdzeń sił natychmiastowego reagowania jest zdolna do walki w dowolnym miejscu na świecie w ciągu 18 godzin. Jej początki sięgają roku 1917, gdy została sformowana jako dywizja piechoty krótko po przystąpieniu przez USA do pierwszej wojny światowej.

Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@mblaszczak

Pozostałe wiadomości