Mosbacher o relacjach amerykańsko-polskich: razem jesteśmy silniejsi

Autor:
tmw/tr
Źródło:
PAP
Krzysztof Szczerski o rozmowie telefonicznej prezydenta Dudy z Donaldem Trumpem
Krzysztof Szczerski o rozmowie telefonicznej prezydenta Dudy z Donaldem TrumpemTVN24
wideo 2/21
TVN24Krzysztof Szczerski o rozmowie telefonicznej prezydenta Dudy z Donaldem Trumpem

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher nawiązała do sobotniej rozmowy telefonicznej Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy. "Relacje polsko-amerykańskie są bliższe niż kiedykolwiek, razem jesteśmy silniejsi. Dziękujemy Polsce za gotowość do wysłania misji medycznej do Chicago" - napisała na Twitterze ambasador.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>> 

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>> 

"Relacje polsko-amerykańskie są bliższe niż kiedykolwiek, razem jesteśmy silniejsi. Dziękujemy Polsce za gotowość do wysłania misji medycznej do Chicago - wymiana doświadczeń między naszymi lekarzami pomoże obydwu krajom w walce z COVID-19" - napisała w sobotę ambasador Georgette Mosbacher na swoim profilu na Twitterze.

Do swojego wpisu Mosbacher dołączyła wpis z profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze z informacją, że prezydent Andrzej Duda odbył w sobotę półgodzinną rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Donaldem Trumpem m.in. o współpracy polsko-amerykańskiej w związku z epidemią koronawirusa.

Współpraca dwustronna tematem rozmowy prezydentów

Wcześniej w sobotę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował przez Kancelarię Prezydenta, że rozmowa prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych odbyła się z inicjatywy amerykańskiego przywódcy.

Relacjonując tę rozmowę Szczerski poinformował, że dotyczyła trzech zagadnień: współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, zaangażowania NATO w walce z koronawirusem oraz współpracy gospodarczej w zwalczaniu ekonomicznych konsekwencji epidemii koronawirusa.

Autor:tmw/tr

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości