Polska

Komorowski: 4 czerwca to był nokaut. Obóz wolności wygrał w nierównej walce

Polska

Prezydent Bronisław Komorowski przemawia podczas gali ogłoszenia laureatów plebiscytu "Ludzie Wolności"
Prezydent Bronisław Komorowski przemawia podczas gali ogłoszenia laureatów plebiscytu "Ludzie Wolności" tvn24
wideo 2/30

Ostatnie 25 lat to nasz złoty wiek - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas niedzielnej gali plebiscytu "Ludzie Wolności". - Zwyciężyła wola wspólnego przekształcania Polski - dodał.

"Ludzie Wolności" to plebiscyt, w którym widzowie TVN i czytelnicy "Gazety Wyborczej" nagrodzili osoby będące dla Polaków symbolami niepodległości, rozwoju i demokracji. Przeprowadzony został z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Bronisław Komorowski.

Obecni na gali byli m.in. premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, b. prezydent Lech Wałęsa.

OTO "LUDZIE WOLNOŚCI" - ZOBACZ LAUREATÓW

RELACJA Z GALI - ZOBACZ WIĘCEJ

"Ta walka skończyła się zwycięstwem Solidarności"

- 4 czerwca to był nokaut. Obóz wolności, na czele którego stał Lech Wałęsa po prostu wygrał w nierównej walce, bo nie były to w pełni demokratyczne wybory.(...) Ta walka skończyła się zwycięstwem "Solidarności". Zwyciężyła wola przekształcania Polski wspólnie - powiedział Komorowski.

Podkreślił, że dla dobra Polski współpracowali byli "konkurenci, przeciwnicy, a nawet wrogowie". - To był pierwszy triumf wolności, a drugie zwycięstwo obozu "Solidarności" nad samym sobą - ocenił Komorowski.

- To jest nasz złoty wiek, naszego pokolenia, naszych pokoleń - powiedział Komorowski o ostatnich 25 latach.

ZOBACZ WSZYSTKICH NOMINOWANYCH W PLEBISCYCIE

Wystąpienie Bronisława Komorowskiego
Wystąpienie Bronisława Komorowskiegotvn24

Spoczniemy na laurach czy weźmiemy się do roboty?

Bronisław Komorowski rozmawiał z TVN24 jeszcze przed rozpoczęciem gali. Prezydent powiedział, że przyszłość naszego kraju zależy od Polaków.

- Od nas wszystkich zależy, czy spoczniemy na laurach po 25 latach, które kończymy wielkim narodowym sukcesem, czy też weźmiemy się do roboty i to 25-lecie wykorzystamy po to, aby następne 25 lat było jeszcze lepsze - powiedział prezydent dziennikarzom.

Autor: pk//rzw / Źródło: PAP,TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości