"Lewica mówi 'tak' dla Funduszu Odbudowy"

TVN24 | Polska

Autor:
akr
Źródło:
TVN24
Gawkowski: Lewica mówi "tak" dla Funduszu OdbudowyTVN24
wideo 2/7
TVN24Gawkowski: Lewica mówi "tak" dla Funduszu Odbudowy

Lewica mówi "tak" dla odpowiedzialności za państwo, Lewica mówi "tak" dla setek miliardów euro, które rozbudują polska gospodarkę – powiedział przed nadzwyczajnym posiedzeniem Sejmu szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Potwierdził tym samym, że jego klub poprze ratyfikację ustawy związanej z unijnym Funduszem Odbudowy.

We wtorek Sejm ma zająć się - zgodnie z harmonogramem - projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. Tego dnia mają odbyć się także głosowania.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Lewica zaprezentowała swoje stanowisko w sprawie głosowania na popołudniowej konferencji w Sejmie. - W takich chwilach, jak dzisiaj, odpowiedzialności za Polskę i Europę, Lewica mówi "tak" dla Funduszu Odbudowy, Lewica mówi "tak": dla odpowiedzialności za państwo, Lewica mówi "tak" dla setek miliardów euro, które rozbudują polską gospodarkę – zadeklarował szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Gawkowski: Lewica mówi "tak" dla Funduszu OdbudowyTVN24

"Dzięki Lewicy zapewnione będzie monitorowanie tych pieniędzy"

Wskazywał, że pandemia COVID-19 "doświadczyła wszystkie państwa w Europie, stała się problemem na skalę światową". - W tych trudnych chwilach Lewica stoi po stronie obywatela i interesu Rzeczypospolitej – ocenił.

Zdaniem Gawkowskiego, "to dzięki Lewicy samorządowcy będą mieli udział w zagospodarowaniu środków (z unijnego funduszu - przyp. red.) na poziomie 30 procent, to dzięki Lewicy ponad cztery miliardy złotych będą na dofinansowanie szpitali powiatowych, to dzięki Lewicy powstanie ponad 70 tysięcy nowych mieszkań, to dzięki Lewicy zapewnione będzie monitorowanie tych pieniędzy, czy zostaną one wydane dla wszystkich, czy dla swoich".

- To my swoją determinacją zapewniliśmy, żeby w KPO były wpisane instrumenty, które pozwolą śledzić każde euro i każdą złotówkę – kontynuował. Przekonywał, że "dzisiaj jest czas odpowiedzialności".

Zaapelował do opozycji słowami "chodźcie z nami". - Musi wygrać rozsądek, musi wygrać odpowiedzialność za każde euro, złotówkę sprowadzone dla Polski. Musi wygrać polska racja stanu. Nie ma wroga na opozycji, jest wspólnota interesów – podsumował Gawkowski.

Unijny fundusz odbudowyPAP

Autor:akr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24