Polska

Fotyga przeprowadzi się do pałacu?

Polska

TVN24Anna Fotyga trafi do Kancelarii Prezydenta?

Szefowa MSZ Anna Fotyga po październikowych wyborach parlamentarnych zostanie szefową Kancelarii Prezydenta - zapowiada "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się gazeta, nowe stanowisko Fotyga obejmie tuż po tym, jak rząd Jarosława Kaczyńskiego poda się do dymisji.

Dotychczas wszelkie plotki o dymisji szefowej polskiej dyplomacji natychmiast były dementowane zarówno przez prezydenta, jak i premiera. Za to w PiS wielokrotnie spekulowano, że Fotyga może się zdecydować na start w wyborach do Sejmu z Gdańska. Jednak Jacek Kurski z PiS twierdzi w rozmowie z "Rz", że decyzja o tym, że Fotyga nie będzie kandydować, zapadła już dawno. O tym, że Lech Kaczyński chętnie widziałby Fotygę w Pałacu Prezydenckim, mówiło się od wielu miesięcy. Ale według Kurskiego możliwy jest jeszcze inny scenariusz. Nie wyklucza on, że Fotyga wróci do resortu spraw zagranicznych, jeśli tylko PiS utrzyma się przy władzy. Fotyga będzie trzecim szefem prezydenckiej kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Jej poprzednik Aleksander Szczygło zrezygnował z funkcji na początku lutego tego roku i został ministrem obrony narodowej. Pierwszym szefem kancelarii był Andrzej Urbański, dziś prezes telewizji publicznej.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24