Na "podwójnym gazie" wiózł rower na skuterze

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
43-latek wiózł skuterem rower
43-latek wiózł skuterem rowerLubelska policja
wideo 2/8
Lubelska policja 43-latek wiózł skuterem rower

Policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który na skuterze wiózł rower. Okazało się, że 43-latek był po alkoholu. Jakby tego było mało, miał też orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że wiezie pojazd z naprawy – mówi sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie (woj. lubelskie).

Działo się to w piątek (16 kwietnia) około godziny 21 w miejscowości Bytyń. Patrol policji zatrzymał do kontroli motorowerzystę przewożącego na swoim skuterze rower. Jeden jednoślad leżał na ramie drugiego.

Jeden jednoślad leżał na ramie drugiegoPolicja lubelska

"Miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu"

Kierowcą okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Wola Uhruska. - Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miał w organizmie ponad 0,6 promila. Natomiast po sprawdzeniu w systemach przez policjantów wyszło na jaw, że ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – opowiada policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczeń sądu oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policja apeluje: piłeś - nie jedź

Policja zatrzymała skuter do kontroliPolicja lubelska

Policja przypomina, że alkohol to jedna z przyczyn wielu poważnych wypadków drogowych.

- Dlatego apelujemy o stosowanie się do hasła jednej z kampanii społecznych: „Piłeś - nie jedź” oraz stanowcze reagowanie kiedy widzimy nietrzeźwego za kierownicą – zaznacza sierż. szt. Tadyniewicz.

Motorowerzysta zatrzymany został w Bytyniu na Lubelszczyźnie

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja lubelska

Pozostałe wiadomości