Polska

"Byliśmy tam, gdzie trzeba. Zrobiliśmy to, co potrafiliśmy". Wyniki plebiscytu komentują "Ludzie Wolności"

Polska

Laureaci "Ludzi Wolności"
Laureaci "Ludzi Wolności"tvn24
wideo 2/30

Jerzy Owsiak, Adam Małysz, prof. Henryk Skarżyński, Krystyna Janda oraz małżeństwo Solange i Krzysztof Olszewscy - to laureaci plebiscytu "Ludzie Wolności", organizowanego przez "Gazetę Wyborczą" i TVN. Zwycięzcy w rozmowie z TVN24 opowiedzieli, jakie znaczenie ma dla nich nagroda.

RELACJA Z GALI - ZOBACZ WIĘCEJ

OTO "LUDZIE WOLNOŚCI" - ZOBACZ LAUREATÓW

"Jutrzejsze autobusy to będą cukiereczki"

- Bardzo się cieszę. Cieszę się dla siebie, dla męża, naszych pracowników. To jest coś, co dodaje skrzydeł - powiedziała w niedzielę wieczorem Solange Olszewska, współzałożycielka firmy Solaris, producenta m.in. autobusów i tramwajów. - Myślę, że jutrzejsze autobusy to będą cukiereczki - dodała.

Prezes wystąpiła na gali sama, bo jej mąż Krzysztof Olszewski ze względów zdrowotnych nie pojawił się na uroczystości.

Prof. Henryk Skarżyński, laureat gali "Ludzie Wolności" w kategorii Nauka powiedział, że cieszy go, iż głosujący dostrzegli jego pracę. - Miarą tego sukcesu jest to, że przynajmniej w tym, czym my się zajmujemy, Polacy mają jako jedni z pierwszych albo pierwsi dostęp do najnowszych technologii - powiedział. - Byliśmy tam, gdzie trzeba. Zrobiliśmy to, co potrafiliśmy. A ponieważ potrafiliśmy to zrobić dobrze, to dzisiaj o nas mówią, jako o tych, którzy odnieśli sukces.

"Jutrzejsze autobusy to będą cukiereczki"
"Jutrzejsze autobusy to będą cukiereczki"tvn24

Serduszka WOŚP-u na Dakarze

Jerzy Owsiak, laureat nagrody w kategorii Społeczeństwo, po gali gratulował wygranej Adamowi Małyszowi - zwycięzcy w kategorii Sport. - Jestem oglądaczem sportu, w związku z tym też się denerwuję: poleci jeszcze dalej, czy wystartuje, czy wyląduje. Adam absolutnie porwał - powiedział Owsiak w rozmowie z TVN24.

Adam Małysz nie pozostał Owsiakowi dłużny. - Obecnie uprawiam inny sport. Jak jesteśmy na Dakarze, to z wielką dumą nosimy serduszka (symbol WOŚP - red.) i wspieramy Polaków - wyznał były skoczek, obecnie rajdowiec. - Wielokrotnie zawodnicy z innych krajów pytają, co to jest, dlatego mówimy jak szczytny jest to cel.

Serduszka WOŚP-u na Dakarze i nerwy Owsiaka
Serduszka WOŚP-u na Dakarze i nerwy Owsiakatvn24

"Ludzie Wolności"

W plebiscycie "Ludzie Wolności" widzowie TVN i czytelnicy "Gazety Wyborczej" wybierali tych, którzy są dla Polaków symbolem wolności, demokracji i rozwoju.

Swoich kandydatów mógł zgłosić każdy. Spośród tysięcy nadesłanych propozycji specjalnie powołana kapituła wybrała 25 osób, które walczyły o zwycięstwo w pięciu kategoriach: nauka, kultura, społeczeństwo, sport i biznes. W każdej dziedzinie nominowanych było po pięć osób. Widzowie i czytelnicy głosowali za pośrednictwem SMS-ów.

Zwycięzców ogłoszono w niedzielę na uroczystej gali prowadzonej przez Kingę Rusin i Bogusława Lindę. W gali wzięli udział m.in. Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, Donald Tusk i Ewa Kopacz.

ZOBACZ WSZYSTKICH NOMINOWANYCH W PLEBISCYCIE

Autor: pk//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości