Ogłuszył łopatą, włożył do worka i zakopał. "Suczka cudem przeżyła"

Łódź

Animal Patrol/TVN24 ŁódźSuczka trafiła do łódzkiego schroniska

- W lesie ktoś zakopał psa. Staram się mu pomóc. Przyjeżdżajcie szybko - takie zgłoszenie dostali we wtorek łódzcy strażnicy miejscy. Na miejscu znaleźli skatowaną suczkę podobną do owczarka niemieckiego. - Ktoś chciał się go pozbyć, pomoc przybyła w ostatniej chwili - mówią funkcjonariusze straży miejskiej.

Nie wiadomo, jak długo suczka była zakopana. Strażnicy zostali zaalarmowani około godz. 14 przez mężczyznę, który mieszka niedaleko lasu przy ul. Zagrodowej w Łodzi.

- Chcemy podziękować zgłaszającemu, bo jeszcze przed naszym przyjazdem ściągnął z suczki worek, do którego została wrzucona. Dzięki temu szanse na jej przeżycie wzrosły - mówi st. straż. Anna Bońciak z Animal Patrolu, specjalnej jednostki straży miejskiej, która zajmuje się zwierzętami.

Szukają sprawcy

Suczka została przetransportowana do schroniska, gdzie przebadał ją weterynarz.

- Badanie wykazało, że zwierzę było bite. Na głowie znaleziono dużą ranę. Według weterynarzy, jest charakterystyczna dla obrażeń zadawanych łopatą - mówi Anna Bońciak.

Życiu suczki nic nie zagraża. Strażnicy szukają jej właściciela.

- Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem może grozić do trzech lat więzienia. Mam nadzieję, że sprawca nie ucieknie od odpowiedzialności - mówi tvn24.pl Łukasz Berliński, szef Animal Patrolu w Łodzi.

Autor: bż/sk / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Animal Patrol Łódź