TVN24 | Kultura i styl

Nie żyje Michael Lang, współtwórca festiwalu Woodstock

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kz//now
Źródło:
PAP
Zmarł twórca festiwalu Woodstock Michael Lang
ReutersZmarł twórca festiwalu Woodstock Michael Lang

Michael Lang, współtwórca legendarnego festiwalu Woodstock, zmarł w szpitalu w wieku 77 lat po walce z nowotworem - poinformował w niedzielę rzecznik rodziny. - Był absolutnie historyczną osobowością i świetnym człowiekiem - powiedział.

Michael Lang chorował na nowotwór, chłoniaka nieziarniczego. - Był absolutnie historyczną osobowością i świetnym człowiekiem. Obie te cechy idą w parze - powiedział agencji Associated Press Michael Pagnotta, pełnomocnik rodziny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Michael LangSergio Barrenechea/PAP/EPA/EFE

Michael Lang - współtwórca festiwalu Woodstock

Michael Lang wraz z Artie'm Kornfeldem, Johnem Robertsem i Joelem Rosenmanem zorganizował pierwszy festiwal Woodstock latem 1969 roku. Trwała wówczas wojna w Wietnamie, która skłoniła niezadowolonych młodych Amerykanów do odwrócenia się od tradycyjnych obyczajów i eksperymentowania z nowym stylem życia - przypomniała AP.

Na pierwszy festiwal do miejscowości Bethel, około 180 kilometrów od Nowego Jorku, zjechało około 400 tys. osób. Na głównej scenie, ustawionej na ziemi należącej do farmera Maxa Yasgura, wystąpiło ponad 30 wykonawców, w tym Jimi Hendrix, Carlos Santana, The Who i Jefferson Airplane.

"Od samego początku wierzyłem, że jeśli dobrze i z sercem wykonamy swoją robotę (...), ludzie ujawnią swoje wyższe ja i stworzą coś niesamowitego" - napisał Lang w książce "The Road to Woodstock" opublikowanej w 2009 roku.

Autor:kz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Sergio Barrenechea/PAP/EPA/EFE

Pozostałe wiadomości