Proszą królową Elżbietę II o uhonorowanie Black Sabbath

Autor:
mjz,
pp/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Ozzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath
Reuters ArchiveOzzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath (wideo archiwalne)

Grupa parlamentarzystów z Birmingham zwróciła się z prośbą do królowej Elżbiety II o uhonorowanie pochodzącego z tego miasta zespołu Black Sabbath, choć - jak czytamy - rozumieją oni, że "ta prośba nie mieści się w normalnych procedurach ubiegania się o królewskie honory".

Petycja w tej sprawie została wysłana kilka dni po tym, jak dwaj współzałożyciele Black Sabbath - wokalista Ozzy Osbourne i gitarzysta Tony Iommi - niespodziewanie wystąpili w zeszły poniedziałek na ceremonii zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów, które odbywały się w Birmingham. Był to ich pierwszy wspólny występ na scenie od 2017 roku.

"Pomimo całej ich globalnej sławy, zachowali silne więzi z Birmingham, zademonstrowane przez ich zaskakujący, porywający występ na ceremonii zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów. Rozumiem, że ta prośba nie mieści się w normalnych procedurach ubiegania się o królewskie honory, uważamy jednak, że w tej wyjątkowej okoliczności zasługuje to na wyjątkowe wyróżnienie dla tej wyjątkowej grupy muzyków" - napisał inicjator listu do królowej, laburzystowski poseł Khalid Mahmood.

Pod listem podpisało się siedmioro parlamentarzystów reprezentujących Birmingham w Izbie Gmin, zarówno wywodzących się z rządzącej Partii Konserwatywnej, jak i opozycyjnej Partii Pracy, a także laburzystowski przewodniczący rady miejskiej Birmingham i jego zastępczyni.

Ozzy Osbourne był wieloletnim liderem zespołu Black SabbathGreg Doherty / Contributor

Black Sabbath

Założony w 1968 roku Black Sabbath jest uważany za jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej i za pioniera heavy metalu. Wszyscy członkowie z jego pierwotnego, najsłynniejszego składu - który oprócz Osbourne'a i Iommiego tworzyli jeszcze basista Geezer Butler i perkusista Bill Ward - urodzili się w Birmingham lub jego najbliższej okolicy. Zespół zakończył działalność pożegnalną światową trasą w latach 2016-17, której zwieńczeniem były dwa koncerty w rodzinnym mieście.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz, pp/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości