Śledztwo po wypadku 12-latka na skoczni umorzone. "Nieszczęśliwy wypadek"

TVN24 KrakówŚledztwo w sprawie wypadku 12-latka zostało umorzone

Zakopiańska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypadku 12-letniego skoczka. Doszło do niego w czasie zawodów sportowych w Zakopanem. Prokurator uznał, że był to nieszczęśliwy wypadek, do jakich często dochodzi przy uprawianiu ekstremalnych sportów.

W lutym dwunastoletni Szymon, zawodnik klubu "Klimczok" – Bystra , uległ poważnemu wypadkowi.

W czasie lądowania upadł i przekoziołkował. Uderzenie w śnieg spowodowało pojawienie się krwiaka mózgu. Zaintubowany nastolatek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala dziecięcego w Prokocimiu. W Krakowie chłopiec przeszedł skomplikowaną operację.

25.02.2014 | Wypadek 12-latka na skoczni w Zakopanem
25.02.2014 | Wypadek 12-latka na skoczni w ZakopanemRenata Kijowska | Fakty TVN

"Bez znamion przestępstwa"

Od momentu wypadku organizatorzy utrzymywali, że nie mają sobie nic do zarzucenia. W ich ocenie skocznia była dobrze przygotowana, a zawody zorganizowano poprawnie.

Do ich opinii przychyliła się prokuratura.- Prowadzący śledztwo nie dopatrzył się żadnych znamion przestępstwa – wyjaśnia Zbigniew Lis z prokuratury rejonowej w Zakopanem.

Po przesłuchaniu świadków, trenerów i organizatorów oraz przeanalizowaniu dokumentacji medycznej prokuratura umorzyła śledztwo.

Czeka go rehabilitacja

12-latek poważnie poturbował się w czasie LOTOS Cup 2014 - "Szukamy Następców Mistrza" w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na tzw. Maleńkiej Krokwi w Zakopanem. To obiekt przeznaczony dla młodych skoczków o punkcie konstrukcyjnym K-35.

Obecnie chłopiec przebywa w Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie. Zespół Szkół Sportowych w Zakopanem prowadzi zbiórkę pieniędzy na rehabilitację chłopca. Szkołę wspomagają znani sportowcy - dla Szymona kwestował Kamil Stoch.

Udało się zebrać 11 tys. zł.

Autor: KMK/mz / Źródło: TVN 24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości