Starsza kobieta zasłabła na ulicy, pomogli policjanci. "Brawo dla tych państwa"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
Policjanci zatańczyli dla dzieci podczas kwarantannyPaweł Grasman
wideo 2/5
Paweł GrasmanPolicjanci zatańczyli dla dzieci podczas kwarantanny

Starsza kobieta szła na pocztę, gdy nagle zasłabła i upadła na chodnik. Na pomoc rzucili się nieumundurowani policjanci, którzy patrolowali okolicę.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Całe zdarzenie obserwował z okna pan Grzegorz, przebywający na kwarantannie po powrocie z zagranicy. Krakowianin, będąc pod wrażeniem szybkiej reakcji policjantów, wysłał na komendę e-maila, w którym pogratulował funkcjonariuszom szybkiej reakcji.

Policjanci pomogli kobiecieMałopolska policja

"Możecie być dumni"

"Zobaczyłem jak starsza Pani zasłabła na chodniku, jakiś Pan z dzieckiem udzielał jej pomocy. Wasi policjanci przejeżdżając obok tego zdarzenia, bez chwili namysłu zatrzymali samochód i pobiegli pomóc starszej Pani" – opisał pan Grzegorz.

Jak powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, we wtorek około godz. 13 w rejonie osiedla Szkolnego policjanci z Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji VIII w Krakowie wracając do jednostki zauważyli starszą kobietę leżącą na chodniku. Funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić, co się stało. Okazało się, że 82-latka w drodze na pocztę zasłabła, po upadku doznała urazu głowy oraz potłuczeń. Policjant i policjantka udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, powiadamiając jednocześnie pogotowie ratunkowe

"Ich zachowanie było wzorowe. Możecie być dumni, że macie takich policjantów w swoich szeregach. Brawo dla tych Państwa z VIII komisariatu na os. Zgody" – napisał świadek zdarzenia.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja