Z kraju

Z kraju

Maszyny mogą zastąpić Polaków. "3...2...1" Roberta Stanilewicza

Producenci robotów zacierają ręce, a Polacy mają się czego obawiać. W cyklu "3...2...1" Robert Stanilewicz mówił o tym, że po Brexicie maszyny mogą zastąpić pracowników w Wielkiej Brytanii. Wspomniał także wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego podczas wizyty w USA, który stwierdził, że "system sądowniczy w Polsce przeszedł z PRL do III RP suchą nogą bez głębszej transformacji". Zwrócił również uwagę na postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który chce wiedzieć, w jaki sposób banki ustalają kursy walut.

Fatalna sytuacja lotnisk regionalnych. Brexit może być gwoździem do trumny

Tylko pięć na 14 regionalnych portów lotniczych w Polsce jest rentownych - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych. - Duży wpływ na liczbę pasażerów może mieć Brexit, bardzo dużo samolotów lata z Europy do Wielkiej Brytanii - ocenił Leszek Chorzewski, kierujący podwarszawskim lotniskiem Modlin.

MON broni zamówienia samolotów dla VIP-ów. "Realizowane było pod nadzorem służb"

Umowa z Boeingiem na dostawę średnich samolotów do przewozu VIP-ów została zawarta zgodnie z prawem i jest ważna - podkreśliło Ministerstwo Obrony Narodowej dodając, że wyrok podważający tę procedurę nie jest prawomocny. "Postępowanie na samoloty dla VIP-ów realizowane było pod nadzorem służb. Straszenie CBA jest ewidentnie nacechowane atakiem politycznym" - ocenił wiceszef MON Bartosz Kownacki, odnosząc się do wniosku PO o kontrolę.

Wypłaty z programu 500 plus do korekty. Zobacz, co się zmieni

Fundamenty programu Rodzina 500 plus pozostaną bez zmian, system zostanie jednak uszczelniony - zapowiedziała we wtorek minister rodziny Elżbieta Rafalska. Na konferencji prasowej z premier rządu ujawniła, że pod lupę wzięte będą dzieci mieszkające za granicą, samotni rodzice a także osoby, które zaniżają dochody. Zapewniła, że "pieniądze na program są i będą".

Duże zmiany na granicach. Nadchodzą utrudnienia w podróżach

Od piątku 7 kwietnia każda osoba przekraczająca granicę zewnętrzną Unii Europejskiej we wszystkich przejściach granicznych, zarówno drogowych, morskich, jak i w portach lotniczych, będzie poddawana szczegółowej odprawie. To może zdecydowanie wydłużyć przekraczanie granic.

Raport: w tym roku ruch na polskich lotniskach wzrośnie

Polskie lotniska obsłużą w tym roku o 11 proc. pasażerów więcej niż w roku ubiegłym – wynika z przedstawionego we wtorek raportu firmy doradczej PwC. Wskazano w nim, że potencjał wzrostu naszego rynku lotniczego jest jednym z największych w Europie.

Przegląd prasy. Banki mają nową broń na dłużników

Po likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego (BTE) banki znalazły nowy, bardzo skuteczny sposób na odzyskiwanie należności od swoich klientów, którzy nie spłacają kredytów. Chodzi o sądowy nakaz zapłaty - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

Morawiecki leci do Waszyngtonu. Ugra więcej niż kanclerz Niemiec?

W niedzielę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki leci do Stanów Zjednoczonych. Zaplanowano spotkania z przedstawicielami gabinetu prezydenta Donalda Trumpa "na najwyższym szczeblu". - Może dowiemy się wcześniej czegoś więcej niż wielkie kraje europejskie. Wizyta kanclerz Merkel nie przebiegała w sielankowej atmosferze - ocenił wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Jan Szewczak (PiS).

Polska wysoko w rankingu pomocy dla matek. Ale poza podium

Chorwacja jest krajem oferującym najlepsze warunki pod względem świadczeń dla młodych matek w Europie - wynika z rankingu opublikowanego przez brytyjskie związki zawodowe TUC w tym tygodniu. W zestawieniu, w którym Polska zajęła czwarte miejsce na 24 kraje europejskie, porównano płatne urlopy macierzyńskie.