Z kraju

Z kraju

Pracodawcy nie radzą sobie z rekrutacją. Wakaty w połowie firm

Brak rąk do pracy staje się barierą w rozwoju polskich firm, nawet połowa ma problem z obsadzeniem wolnych stanowisk. Żeby wypełnić luki na rynku pracy, potrzebujemy nawet 200 tys. imigrantów rocznie – policzyli eksperci Business Centre Club, którzy proponują zmiany przepisów odnośnie zatrudnienia cudzoziemców.

Ceny mleka wyższe niż w ubiegłym roku. Niepokojąca sytuacja na rynku serów

W tym roku sytuacja na rynku mleka jest dobra zarówno dla rolników, jak i przetwórców - poinformował prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś. Inaczej jednak mogą to widzieć klienci, ponieważ ceny mleka są znacznie wyższe niż w 2016 roku. Wątpliwości dotyczą ponadto importu do Polski serów po zaniżonych cenach.

Nowy CEPiK z dużymi problemami. Jest komentarz minister cyfryzacji

System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego - powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że poszczególne usterki są usuwane. Minister podkreśliła, że system "uzyska 100-procentową użyteczność w czerwcu 2018 roku, kiedy uruchomimy Centralną Ewidencję Kierowców".

Adamczyk: kluczowy jest program Mieszkanie plus

Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Pomóc ma w tym m.in. program Mieszkanie plus.

Mieszkanie dla Młodych. Ważne ostrzeżenie dla korzystających z rządowych dopłat

Tłumy młodych Polaków zgłaszały się po dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Przez cztery lata funkcjonowania MdM, z rządowych dopłat do wkładu własnego skorzystało blisko 100 tys. rodzin, a wsparcie wyniosło w sumie 2,5 mld zł. Trzeba jednak pamiętać, że przez pięć lat obowiązuje okres ochronny, a naruszenie zasad może skutkować obowiązkiem zwrotu części dopłaty - nawet dziesiątków tysięcy złotych.

Program 500 plus, rekordowo niskie bezrobocie. Dwa lata resortu pracy

Wyższa jakość życia polskich rodzin dzięki programowi 500 plus, rekordowo niskie bezrobocie, wzrost minimalnych emerytur i wprowadzenie stawki godzinowej, przywrócenie obniżonego wieku emerytalnego - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowało w środę swoje dokonania w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ponad milion widzów "Areny Idei"

Średnio niemal 1,1 miliona osób oglądało program "Arena Idei", nadawany na żywo na antenach TVN24 i TVN24 BiS w niedzielę wieczorem - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Ważny list z ZUS. Nie odebrało go niemal pół miliona osób

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wróciło ponad 450 tysięcy spośród 3,7 miliona listów wysłanych do przedsiębiorców. Podano w nich indywidualny - jeden dla każdego płatnika składek - numer rachunku do wpłat. Od nowego roku wpłaty dokonywane będą na jeden, a nie trzy lub cztery rachunki.

Na co państwo wydaje pieniądze? Najwięcej na emerytury i renty

23 miliardy złotych - tyle w 2017 roku wyniesie koszt programu Rodzina 500 plus. Natomiast obniżenie wieku emerytalnego w przyszłym roku będzie kosztowało budżet państwa 10 miliardów złotych. Na co jeszcze państwo wydaje pieniądze? Najwięcej, bo 242 miliardy złotych, w 2016 roku pochłonęły wypłaty emerytur i rent.

Deszcz pieniędzy na produkcję miodu w Polsce

W najbliższych trzech latach na potrzeby pszczelarzy trafi 18 mln euro. Polskie pszczelarstwo się rozwija, ale pieniądze przeznaczone na dofinansowanie produkcji nie są wykorzystywane w całości.

"Każda z firm ma coś w sobie". To oni powalczą o tytuł Przedsiębiorcy Roku

Już po raz 15. firma EY organizuje konkurs, który ma wyłonić Przedsiębiorcę Roku. W tegorocznym finale znalazło się 15 przedsiębiorców z 12 firm. - Każda z firm ma coś w sobie, każda jest w jakimś stopniu innowacyjna, każda porusza się po rynku, który nie jest tak oczywisty - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Bartłomiej Smolarek, partner w dziale doradztwa transakcyjnego EY.

Polaków ubywa, choć częściej decydujemy się na dzieci. "Trzeba działać na wszystkich polach"

- Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w tej chwili, mamy szansę, że w 2017 roku urodzi się około 400-410 tysięcy młodych Polaków - mówi w programie "Bilans" w TVN24 BiS Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Nie oznacza to usprawiedliwienia dla nas, dla polityków, którzy zajmują się polityką społeczną, że mamy nic nie robić w tej sprawie - dodaje wiceminister.

Prawa obywateli i finanse. Unijny negocjator rozmawiał w Warszawie o brexicie

Stan negocjacji i oczekiwania Polski odnośnie modelu przyszłych relacji UE z Wielką Brytanią były tematami rozmowy w Warszawie premier Beaty Szydło z głównym unijnym negocjatorem w sprawie brexitu Michelem Barnierem. Z unijnym negocjatorem spotkali się również wicepremier Mateusz Morawiecki i wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Problemy z dostępem do usług ZUS-u

Brak jest możliwości wystawiania oraz przyjmowania elektronicznych zaświadczeń lekarskich, a także podpisywania dokumentów ubezpieczeniowych. W poniedziałek występują ograniczenia w dostępie między innymi do Platformy Usług Elektronicznych oraz aplikacji ePłatnik. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pracuje nad przywróceniem tych usług.