Wirusy komputerowe

Wirusy komputerowe

Od kilku dniu obserwujemy kampanie mailowe złośliwego oprogramowania dotyczące skanów wydruków. Atak ukierunkowany jest na użytkowników korzystających z biurowych urządzeń wielofunkcyjnych, np. drukarki, kserokopiarki z wykorzystywaną funkcją przesyłania e-mailem plików z wydrukiem - poinformowało Orange na stronie CERT Polska.

Rosyjscy hakerzy są podejrzani o atak na komputer systemu międzynarodowego lotniska pod Kijowem. Wcześniej podobny typ wirusa został wykryty podczas ataku hakerów na przedsiębiorstwo energetyczne na zachodzie Ukrainy. Władze Ukrainy oskarżyły stronę rosyjską o dywersję.

37-letni Lucas Hinch z Colorado Springs odpowie za użycie broni palnej w granicach miasta. Twierdzi, że uczyni to chętnie, biorąc pod uwagę satysfakcję, jaką dało mu "zastrzelenie" sprawiającego problemy komputera.

Klientom bankowości elektronicznej wciąż zagraża Gameover. To nowa mutacja wirusa ZeuS, który pozwala cyberprzestępcom modyfikować treści stron internetowych banków i tym samym wyłudzać środki zgromadzone na rachunku - ostrzega zespół CERT Polska, działający w ramach instytutu badawczego NASK. W 2012 roku wirus zaatakował kilkadziesiąt tysięcy użykowników.

Prokuratura w USA postawiła zarzuty trzem mężczyznom, którzy za pomocą stworzonego przez siebie wirusa włamali się do ponad miliona komputerów na świecie, a zdobyte w ten sposób dane wykorzystali do kradzieży z prywatnych kont bankowych co najmniej 50 mln USD.

Hakerzy wbrew woli użytkowników przejęli kontrolę nad ponad czterema milionami komputerów w różnych krajach. Zdaniem ekspertów stworzony w ten sposób tzw. botnet o nazwie TDL jest niemal niezniszczalny. Atak dotyczy komputerów z systemem operacyjnym Windows.

Iran stał się celem drugiego poważnego cyberataku przeprowadzonego przez jego wrogów - poinformował szef irańskiej obrony cywilnej Gholamreza Jalali. Wirus o imieniu "Stars" jest w tej chwili badany przez ekspertów.

900 adresów mailowych - razem z hasłami - na jednym z hakerskich portali. Są do kupienia - i to powinno wywołać u nas gęsią skórkę, bo to polskie dane, mające dać dostęp do kont serwisu aukcyjnego Allegro. A takich "ofert" jest coraz więcej.

Szpital w holenderskim Hoorn został w środę całkowicie sparaliżowany przez komputerowy wirus. Wszystkie operacje zaplanowane na ten dzień musiały być przełożone - donosi portal heise.de.

System informatyczny Pentagonu został w 2008 r. zaatakowany przy pomocy flash drive'a (nazywanego też pen drivem), który podłączono do jednego z wojskowych laptopów. Jak ujawnił Departament Obrony USA, ataku dokonano na Bliskim Wschodzie.

Szukasz Jessici Biel w internecie? Prawdopodobnie trafisz na wirusa - wynika z opublikowanego we wtorek przez firmę McAfee raportu. Firma, produkująca od lat oprogramowanie antywirusowe, nazwała aktorkę "najbardziej niebezpieczną celebrytką w cybeprzestrzeni".

Gdyby Warszawa leżała poza granicami Polski, w naszym kraju byłoby o 40 procent mniej komputerowych wirusów. Z raportu jednego z największych producentów antywirusowego oprogramowania wynika, że w przyciąganiu elektronicznych robaków stolica nie ma sobie równych. Dlaczego? - Nie wielkość miasta jest tu najważniejsza, a mentalność mieszkańców - mówią eksperci.

Od 4 lipca strony amerykańskich instytucji rządowych są nękane atakami komputerowymi - podaje agencja AP. We wtorek cyberatak sparaliżował internet w Korei Południowej. Według służb specjalnych Seulu, za wszystkim stoi Korea Północna lub jej południowokoreańscy sympatycy.