USA

USA

Dyrektor FBI James Comey poinformował w piątek, że agencja wznawia dochodzenie ws. skrzynki mailowej, którą niezgodnie z przepisami kandydatka demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton prowadziła ze swego prywatnego serwera, będąc sekretarzem stanu. Nowe maile mające związek ze sprawą pochodzą z urządzeń zarekwirowanych jej asystentce, Humie Abedin lub jej mężowi - Anthony'emu Weinerowi - podaje "The New York Times".

Wiceprezydent USA Joe Biden zajmuje pierwsze miejsce na krótkiej liście kandydatów na sekretarza stanu, jaką przygotował sztab pretendentki do urzędu prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej, Hillary Cliton - pisze komentator portalu Politico.

Pierwsza dama USA wsparła w czwartek w Karolinie Północnej ubiegającą się o prezydenturę Hillary Clinton. To pierwszy raz, gdy obie panie wystąpiły razem podczas kampanii. Zdaniem komentatorów Michelle Obama to najsilniejsze ogniwo kampanii Clinton.

Wirus HIV/AIDS dotarł do Ameryki Północnej dużo wcześniej, niż dotychczas przypuszczano, a Gaetan Dugas nie był tzw. pacjentem zero, czyli źródłem tej epidemii - wynika z nowych badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę naukowców. Ich rezultaty opisano na łamach czasopisma "Nature".

Gwiazda Donalda Trumpa w hollywoodzkiej Alei Sław została zdewastowana. Zniszczył ją mężczyzna przebrany za miejskiego robotnika. Miał on tłumaczyć przechodniom, że gwiazda kandydata republikanów na prezydenta trafi na aukcję. - Sprzedam ten fragment gwiazdy i rozdam pieniądze kobietom napastowanym przez pana Trumpa - zapowiedział mężczyzna. - Jestem bardzo zdenerwowany tym faktem, że mamy kandydata na prezydenta, który stał się symbolem seksualnej przemocy - dodawał. Mężczyzna jest poszukiwany przez policję.

Szef Pentagonu Ash Carter zawiesił kontrowersyjną decyzję dowództwa stanowej Gwardii Narodowej w Kalifornii, które domagało się, aby jej weterani, którzy walczyli w Iraku i Afganistanie zwrócili wysokie premie wypłacone im wiele lat temu.

Coraz więcej wyborców republikańskich spodziewa się, że wybory prezydenckie wygra kandydatka demokratów Hillary Clinton, a nie ich kandydat Donald Trump - wynika z opublikowanego w środę sondażu Reuters/Ipsos. Tymczasem Trump odzyskał kilka punktów procentowych w sondażach i powoli dogania konkurentkę.

Kandydatka demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton zapewniała we wtorek na Florydzie, że choć prowadzi w sondażach, to "niczego nie bierze za pewnik". Tymczasem portal WikiLeaks ujawnił we wtorek kulisy zmagania się jej sztabu ze skandalem wokół skrzynki mailowej.

Kandydat republikanów w wyborach prezydenckich w USA Donald Trump powiedział w opublikowanym we wtorek wywiadzie z agencją Reutera, że plan, jaki Hillary Clinton ma dla Syrii, w której chciałaby ostrzejszego podejścia Waszyngtonu do działań Moskwy, doprowadziłby do trzeciej wojny światowej.

Grecja, Niemcy i Peru znajdą się na trasie podróży prezydenta USA Baracka Obamy w dniach 14-21 listopada - podał we wtorek Biały Dom. Będzie to najpewniej ostatnia seria wizyt zagranicznych, jaką Obama złoży jako amerykański przywódca.