Adam Niedzielski

Adam Niedzielski

To rosyjska ruletka i zagrożenie kwarantanną dla całej poradni - alarmują lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. W ten sposób komentują nową strategię resortu zdrowia. Anna Wilczyńska.

Nowy minister zdrowia Adam Niedzielski, nowy rok szkolny i nowa strategia walki z koronawirusem w Polsce. Adam Niedzielski skraca czas izolacji i kwarantanny, i stawia na "DDM", czyli na dezynfekcje, dystans i maseczki. Maria Mikołajewska.

Wśród propozycji zmian zawartych w projekcie nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia dotyczących chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku między innymi hospitalizacji, izolacji i kwarantanny znalazło się skrócenie czasu kwarantanny do 10 z 14 dni oraz powiązanie zasad zwalniania z izolacji ze stanem klinicznym pacjenta.

Adam Niedzielski zastępuje Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia. Premier nowego szefa resortu zna – a dziennikarze pytają, kim jest Adam Niedzielski i czy to, że nie jest doktorem medycyny, będzie dobre dla polskiej służby zdrowia. Dawid Rydzek.