Najnowsze

Najnowsze

UE pogania Polskę ws. cyfrowej TV

26 państw członkowskich UE będzie gotowych dotrzymać terminu 2012 roku, jeśli chodzi o zastąpienie naziemnej telewizji analogowej telewizją cyfrową. Polska, która chce wstrzymać nadawanie analogowe dopiero w 2013 r. musi przyspieszyć wprowadzanie tej usługi - ponagla Komisja Europejska.

Zgarnij realne pieniądze na wirtualny biznes

Masz dobry pomysł na e-biznes, ale brakuje ci pieniędzy na jego realizację? Teraz masz szansę pozyskać potrzebne środki. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór zgłoszeń na dofinansowanie usług elektronicznych. W sumie na ten cel ma 850 mln zł.

Sto dni rządu

100 Dni rządu Donalda Tuska minęło. Co przez ten czas udało się osiągnąć, a czego nie? sprawdziliśmy w magazynie "Ostatnie Piętro".

Miliardowe oszczędności w 2 tygodnie?

100 miliardów złotych odpłynęło z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w ciągu zaledwie dwóch tygodni notowań. Jak to możliwe? Zapraszamy na "Ostatnie Piętro".

4 lata po....

To już 4 lata odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej. Jak zmieniło się od tego czasu życie naszych przedsiębiorców? Sprawdziliśmy w "Ostatnim Piętrze".

Emeryturowa kompromitacja

Kolejna ekipa poległa na emeryturach. Dlaczego wciąż stanowią one problem i jak z niego wybrnąć? W dzisiejszym wydaniu magazynu "Ostatnie Piętro" zastanowimy się, gdzie leży problem. Zobaczymy również, jak inwestować, gdy giełda - czerwona...

Alcatraz

Dziś, w magazynie "Golf" obejrzymy pole w Postołowie, z jego słynnym dołkiem nr 16 - "Alcatraz". Pokażemy również trick shooting - czyli co można zrobić z kijem golfowym w wolnej chwili...

Amatorzy na turnieju

W dzisiejszym wydaniu zobaczymy, jak amatorzy poradzą sobie na zawodowym turnieju. Przyjrzymy się również technice krótkiej gry, oraz zastanowimy się, jak wybrać torbę na sprzęt.

Landy znacjonalizują Opla?

Rządy niemieckich krajów związkowych rozważają częściowe wykupienie od zagrożonego upadkiem koncernu General Motors (GM) zakładów marki Opel, znajdujących się na swoim terenie - podaje agencja dpa, powołując się na koła rządowe Nadrenii Północnej-Westfalii.

Kolejny wielki przekręt Bagsika?

Digit Serve - to słowo dla inwestorów miało stać się synonimem złotego interesu, a stało się wielką wtopą. Ponad 125 osób straciło blisko 40 mln zł, a pikanterii całej sprawie dodaje nazwisko głównego bohatera - Bogusław Bagsik.

Koszty przyjęcia Euro

Na dłuższą metę przyjęcie euro w Polsce przyniesie więcej korzyści niż kosztów - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego. Najwięcej będzie kosztować wprowadzenie euro do obiegu gotówkowego oraz tak zwany efekt zaokrąglenia czyli podnoszenia cen o kilka eurocentów. Odczuwalne będzie też przejściowe zacieśnienie polityki makroekonomicznej oraz obniżenie konkurencyjności gospodarki. W programie "Biznes Lunch" rozmawiali Andrzej Arendarski, Jacek maliszewski i Ryszard Petru o wydźwięku tego raportu.

Euro tak, ale nie teraz

- Obecnie trudno znaleźć ekonomiczne argumenty za wejściem Polski do ERM2 - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego podczas prezentacji eksperckiego raportu o korzyściach i kosztach wprowadzenia euro w Polsce. Dodał jednak, że w długim okresie wspólna waluta jest Polsce potrzebna.

Rośnie liczba niespłacanych kredytów

Kursy walut obcych rosą, a to w nich wzięliśmy większość naszych kredytów. Suma tych, których już nie spłacamy - w ciągu ostatniego kwartału 2008 roku - zwiększyła się o 400 milionów złotych. Bankowcy obawiają się, że teraz sytuacja może się pogorszyć.

Kryzys jest, ale my zatrudniamy

Koncern Dell nie przewiduje żadnych zwolnień w Polsce – zapewnia dyrektor generalny Della w Polsce Maciej Filipkowski. Zapowiedział nawet zwiększenie zatrudnienia w łódzkiej fabryce firmy.

Wirtualny biznes, realne pieniądze

Ruszył program na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Od dzisiaj można składać aplikacje na dofinansowanie. PARP proponuje refundacje do osiemdziesięciu pięciu procent wartości projektu. Koszt projektu nie może przekraczać miliona złotych. Co warto wiedzieć? O tym w materiale.

O ERM2 ciąg dalszy

Mimo opinii Narodowego Banku Polskiego, który stwierdził w poniedziałek, że trudno znaleźć argumenty ekonomiczne za wejściem obecnie do systemu ERM-2 rząd podtrzymuje swoje plany. W programie "Biznes Lunch" gośćmi byli - JANUSZ JANKOWIAK główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, prof. WITOLD ORŁOWSKI, ekonomista PricewaterhouseCoopers i MARCIN PIĄTKOWSKI ekonomista, Akademia Leona Koźmińskiego.

Rosja się pogrąża

Produkcja rosyjskiego przemysłu w styczniu 2009 okazała się mniejsza o 16 procent w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej. To największy roczny spadek od października 1994 roku, świadczący o kiepskiej sytuacji rosyjskiej gospodarki.

Zwalniają już firmy farmaceutyczne

Producent farmaceutyków Pliva Kraków zwolni 613 pracowników, czyli około 40 proc załogi. Zwolnienia dotkną zarówno osoby zatrudnione przy produkcji w fabryce w Krakowie, jak i w dziale badań i rozwoju oraz administracji w Krakowie i Warszawie.

Mini samochód, maxi zwolnienia

BMW tnie zatrudnienie w brytyjskich zakładach produkujących samochody Mini. Ogłoszono właśnie zwolnienie 850 pracowników. Producenta kultowych samochodów nie ominęła redukcja etatów, i to pomimo, że sprzedaż Mini wzrosła w ubiegłym roku o ponad 4 procent.

Nikt nie chce pomostówki

Od początku roku o emerytury pomostowe wystąpiło zaledwie kilkanaście osób - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Związkowcy zauważają, że powodem jest znacznie niższa wysokość tego świadczenia niż zwykłej emerytury.

Jak zaoszczędzić?

Kryzysowe czasy zmuszają do niestandardowych rozwiązań. Oszczędności szuka rząd, oszczędności poszukamy i my. Z tym, że w domowych budżetach.

Mieszkanie bez odbioru (technicznego)

W dzisiejszym wydaniu zajmiemy się wyposażeniem domu - obejrzymy nowoczesne wanny i lodówki. Dowiemy się też, czy można mieszkać w budynku bez odbioru technicznego. Z bliska obejrzymy też 80-cio metrowe mieszkanie na Bemowie.

Grad: ja bym nie dawał podwyżek górnikom

Związkowcy z "Sierpnia 80" rozpoczęli w poniedziałek okupację kolejnego górniczego holdingu - Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Domagają się przede wszystkim podwyżek. Tymczasem minister skarbu Aleksander Grad radzi szefom spółek: bądźcie twardzi.

Kiedy to euro?

Rząd chce, by Polska przyjęła euro 1 stycznia 2012 roku, a na połowę 2009 roku planuje wejście do ERM-2. W TVN CNBC Biznes prezes Alior Banku, Wojciech Sobieraj, mówił, jakie konsekwencje może mieć opublikowany w poniedziałek raport Banku Centralnego odnośnie przystąpienia Polski do strefy euro.

Złoty mocno traci

Za euro trzeba płacić już ponad 4 złote i 70 groszy, za dolara blisko 3 złote i 70 groszy. Frank szwajcarski pobił swój historyczny rekord:szwajcarska waluta kosztowała dzisiaj już 3 złote i 18 groszy. Bieżącą sytuację na rynku komentuje w TVN CNBC Biznes Jarosław Lis, zarządzający Union Investment TFI.

Centrum Klima.

Centrum Klima jest wiodącym polskim dystrybutorem hurtowym artykułów wentylacyjno -klimatyzacyjnych. Na temat sytuacji spółki na rynku rozmawiał w studiu TVN CNBC Biznes Marek Perendyk, prezes Centrum Klima.

Pogotowie w zbrojeniówce

Związki zawodowe działające w zakładach branży zbrojeniowej rozpoczęły w poniedziałek pogotowie strajkowe. Protestują przeciwko cięciom budżetowym w MON, które skutkują ograniczeniem zamówień dla polskiej armii. To doprowadzi do grupowych zwolnień – ostrzegają.

"Polacy boją się protekcjonizmu bardziej niż Steinbach"

Polska z trwogą spogląda na tendencje do protekcjonizmu gospodarczego w Londynie, Paryżu i Berlinie - pisze w poniedziałek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Według gazety, podobny strach budziła w nas do tej pory tylko... Erika Steinbach.

UKE zmienia polską telekomunikację

Urząd Komunikacji Elektronicznej szykuje dużą reformę telekomunikacyjną. Od jej powodzenia szefowa urzędu Anna Streżyńska uzależnia dalsze trwanie na stanowisku prezesa UKE. W TVN CNBC Biznes tłumaczyła, na czym mają polegać najważniejsze zmiany, jakie czekają Polaków w usługach telekomunikacyjnych.

Mapa białych plam uderza w Polskę

Mapa białych plam już znana. Urząd Komunikacji Elektronicznej szacuje, że niespełna 11 procent gospodarstw domowych ma dostęp do szerokopasmowego internetu. O zmianach, jakie UKE planuje i działaniach, jakie podejmuje w kwestii zwiększenia dostępu do internetu mówi w programie "Pieniądze od Rana" szefowa urzędu, Anna Streżyńska.