Najnowsze

Najnowsze

W Polsce powstaje realny rynek gazu – jest szansa na tańszy gaz. Rząd zmienił przepisy dopuszczając innych uczestników na rynek gazu, zaś Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System rozbudowuje system połączeń w Polsce – do 2014 roku spółka planuje wybudować 1000 km nowych gazociągów. Jak rynek gazu będzie wyglądał za kilka lat mówi Jan Chadam, prezes GazSystem.

Są dość przejrzyste, tanie i prosto je zawrzeć…a jednak warranty dla wielu inwestorów pozostają czarna magią. Jak inwestować w te emitowane przez banki lub spółki giełdowe instrumenty? O tym w programie "Godzina dla pieniędzy", w cyklu Droga do milionów opowiadał Robert Raszczyk dyrektor w DM BZ WBK.

Widz prosi o wyjaśnienie, jak otworzyć firmę zajmującą się administrowaniem i zarządzaniem budynków. Takim firmom opiekę nad budynkiem mieszkalnym zleca np. wspólnota mieszkaniowa. Jakie uprawnienia powinni mieć zarządzający, jakie pozwolenia mówi mecenas Anna Piecuch, szef Departamentu Zamówień Publicznych i Prawa Budowlanego Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna.

Notowania i komunikaty giełdowe to podstawowe źródła informacji dla inwestorów, ale bardzo często wymieniają się oni także swoją wiedzą i opiniami w sieci. Czy warto korzystać w przekazywanych w ten sposób doświadczeń, na ile tak pozyskane informacje są wiarygodne, i gdzie dokładnie ich szukać. Gościem "Godziny dla Pieniędzy" w cyklu Droga do milionów był Robert Raszczyk z dyrektor w DM BZ WBK.

Widz chciałby rozszerzyć działalność internetową na sąsiednie kraje - Czechy, Słowację i Niemcy. Jak wygląda kwestia założenia konta, rozliczenia podatkowego, wiarygodności wśród klientów. Na pytania widza odpowiada Łukasz Kosonowski, doradca podatkowy w MDDP.

Ciąg dalszy sporu MCI ze Skarbem Państwa. Prokuratoria Generalna uważa, że odszkodowanie za straty wynikające z upadłości JTT nie należą się MCI. Jest to bowiem tylko następca prawny właścicieli, a o odszkodowanie za straty może się ubiegać tylko sama spółka. O szczegółach i następstwach wyroku rozmawiamy z Marcinem Dziurdą, prezesem Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.

W piątek i w sobotę jest ostatni moment na wypowiedzenie umów z pracownikami zawieranych w ramach tzw. ustawy antykryzysowej. Mogły one być zawierane na maksymalnie 24 miesiące. Aby taka umowa na czas określony nie przekształciła się w bezterminową, trzeba ją wcześniej wypowiedzieć. O zmianach mówi Krzysztof Gąsior, prawnik w kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.

WIG20 na tegorocznym minimum. Gorzej radzi sobie sWIG80, który jest najniżej od 2 lat. Czy spadki są wynikiem ucieczki od ryzyka w Europie, wyprzedaży w TFI, czy może sprzedaży akcji przez drobnych inwestorów? Co robić w takiej sytuacji mówi Rafał Madej, dyrektor Departamentu Sprzedaży Zewnętrznej PKO TFI.

Stop loss, stop limit - to przykłady specjalnych giełdowych zleceń. Czy dzięki nim inwestor może zrobić sobie wakacje? Rozmowa z Robertem Raszczykiem, dyrektorem ds. operacyjnych DM BZ WBK.

WIG20 na rocznych minimach, złoty traci na wartości, inwestorom puszczają nerwy. Czy Polska jest bezpieczna na wzburzonym morzu finansowych rynków? Gościem "Godziny dla Pieniędzy" był wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Kolejny dzień mocnych spadków na giełdach. Po najgorszej sesji na GPW od września 2010 roku i najgorszej sesji od 3 lat w Stanach Zjednoczonych, w piątek inwestorzy kontynuowali wyprzedaż akcji. To nie są tylko spadki wynikające z niepokojów i z paniki tylko spojrzenie w przyszłość czy ten wzrost gospodarczy będzie faktycznie dynamiczny mówi Wiesław Rozłucki, doradca strategiczny Rotschild Polska, były prezes GPW.

Spadki, spadki i jeszcze raz spadki na giełdach na całym świecie i panika wśród inwestorów. Na rynkowej scenie grają głównie emocje, a zarządzający nie mają pojęcia dokąd zmierza rynek. Doświadczony inwestor długoterminowy nie powinien przejmować się spadkami, uważa Sylwester Cacek. Z naszym gościem rozmawiamy o strategii inwestycyjnej w tych ciężkich czasach.

Jak na sznurku za notowaniami złotego do szwajcarskiego franka. Banki, które udzielały kredyty w szwajcarskiej walucie poturbowane przez rynek. Millenium, Getin, BRE otwierają listę tych, które co miesiąc musza kupić coraz droższa walutę, a ich klienci poradzić sobie z obsługą puchnącego kredytu. Dokładnie trzy lata od historycznie niskich poziomów franka pod lupę bilanse banków wziął Łukasz Kijek.

Ponad trzy lata kryzysu i dzień, w którym kryzys pokazuje, że nie ma zamiaru nas jeszcze opuszczać. Indeksy giełdowe spadają z hukiem, huk płoszy kolejnych inwestorów - a przez ten huk przebija się pytanie o to: gdzie jest dno i jak dużo pieniędzy panika zabierze inwestorom? Materiał Dominika Cierpioła.

Mocne spadki na amerykańskich giełdach, WIG20 na rocznych minimach, indeksy w Europie na solidnych minusach - strach opanował światowe rynki. Gościem "90 Minut" był zarządzający Money Makers Michał Szymański.

Polskie LNG. Spółka powołana specjalnie po to, by zajęła się budową i eksploatacją terminala gazu skroplonego w Świnoujściu. Wokół terminala można znaleźć też okazje biznesowe - okazje dla firm, które będą chciały importować skroplony gaz i rozprowadzać go w Polsce. O szczegółach porozmawiamy z Ryszardem Dudusiem, dyrektorem handlowym Polskiego LNG.

Słaby złoty powoduje, że banki przyglądają się swoim portfelom kredytowym. Okres nie jest dla banków łatwy, przyznał Włodzimierz Kiciński. Jednak prezes Nordea Bank Polska jest spokojny, gdyż klienci banku posiadający kredyty walutowe obsługują je bez większych problemów.

Ropa traci w notowaniach na amerykańskiej giełdzie , kosztuje już poniżej 86 USD. W ciągu miesiąca ropa na amerykańskiej giełdzie potaniała o prawie 10%. Za litr benzyny PB95 trzeba zapłacić 5,29 czyli tyle samo co przed tygodniem. Czy to oznacza, że możemy spodziewać się obniżki cen paliw na stacjach w Polsce? Zapytamy o to Ryszarda Kaczmarka, prezesa BM Reflex.

Autogaz w porównaniu do ceny benzyny jest obecnie o 53% tańszy. W Polsce gazem jest napędzanych około 2,4 mln aut. Koszt instalacji LPG wraz z montażem waha się od 2 do ponad 3 tysięcy złotych. Koszt instalacji CNG wraz z montażem wynosi od 4500 złotych. Auto napędzane gazem spala o 15% więcej surowca niż napędzane benzyną. Zwrot nakładów poniesionych na instalację gazową następuje po przejechaniu 25 tysięcy km mówi nasz gość, Sylwia Popławska z Koalicji Na Rzecz Autogazu.

Najgorsze notowania na Wall Street od 2008 roku nie mogły nie odbić się na azjatyckich rynkach. Wszystkie giełdy w regionie zanotowały w piątek kilkuprocentowe spadki, a straty poniosły firmy we wszystkich branżach.

Wall Street po jednym dniu przerwy w czwartek powróciła do trendu spadkowego. Indeksy w ciągu dnia potraciły po 4-5 proc., gdyż inwestorzy coraz bardziej martwią się o stan amerykańskiej gospodarki. To największe spadki od czasów kryzysu finansowego z lat 2008-2009 r. Wśród inwestorów coraz powszechniejsze stają się obawy, że gospodarka USA może ponownie wpaść w recesję oraz że kryzys zadłużenia w strefie euro rozszerzyć może się na kolejne kraje. W Polsce w piątek rano padł kolejny rekord: frank kosztował 3,75 zł.

Rzeź na amerykańskiej giełdzie. Główne indeksy zanotowały dziś największe spadki od czasów kryzysu finansowego z lat 2008-2009 r. Wszystko ze względu na fatalne wieści o amerykańskim długu.

Lepszym pomysłem od kolejnych funduszy pomocowych jest ciągłe dostarczanie rynkowi płynności - a więc pompowanie w niego pieniędzy - uważa główny ekonomista Deutche Banku Arkadiusz Krześniak. To w połączeniu ze skupem obligacji krajów peryferyjnych mogłoby pomóc rynkom wyjść z kryzysu.

Poprawa wyników ING Banku Śląskiego. W 2 kwartale zarobił na czysto 234 mln zł. To o ponad 1/5 lepiej niż rok wcześniej... Bank konsekwentnie realizuje strategię powiększenia portfela kredytowego - mówiła na antenie TVN CNBC prezes banku Małgorzata Kołakowska.

W czasie dużej niepewności na rynku, nie wszystko da się przewidzieć. Jakie narzędzie pozwalają na utrzymanie dodatniej stopy zwrotu z własnego portfela, gdy na giełdach dominuje czerwony kolor? O opcjach na waluty mówił w TVN CNBC Grzegorz Zalewski z BOŚ Banku.

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym spadły o 4-5% w ujęciu rocznym. Dodatkowo deweloperzy coraz częściej starają się przyciagnąć klientów dodatkowymi udogodnieniami, np. garażem czy komórka lokatorską gratis. Rozmowa z Bartoszem Turkiem z Home Broker.

Kolejny fatalny dzień na rynkach. Gwałtowne kilkuprocentowe spadki zanotowały indeksy w całej Europie, w tym nasz WIG20. Czerwono jest też na Wall Street. Niepewność sprawia także, że traci złoty.

3 mld zł - o tyle więcej trafiło w tym roku do państwowej kasy z kieszeni podatników. Jak wiele osób objętych obowiązkiem oddawania części zarobków fiskusowi przekroczyło drugi próg podatkowy? Rozmowa z A. Michaliszynem, doradcą podatkowym Cameron Mckenna.

Pod koniec maja portfel J. Dancewicza, wcześniej P. Sawali, był na plusie. Niestety lipiec przyniósł straty. O tym, jak ulokować pieniądze, by wyjść nad kreskę - J. Dancewicz, główny ekonomista DZ Banku.