Najnowsze

Najnowsze

Kupujemy walutę

Kupujemy walutę na wyjazd – kantory internetowe kontra stacjonarne. Także banki biorą się za wymianę walut w Internecie. Jakie rozwiązanie jest tańsze dla klienta? O tym Robert Stanilewicz rozmawia z Krzysztofem Tomczyńskim, Dom Maklerski AFS i Domwaluty.pl

Rynek lotniczy

Wojna pod polskim niebem wzmaga konkurencję wśród firm lotniczych. Jakie skutki przyniesie dla pasażerów? Co zmieni się w cenach biletów lotniczych? Ile trzeba zapłacić za bilet na Igrzyska do Londynu kupiony w ostatniej chwili? Podpowiada nam Jakub Wronkowski, Fru.pl

Twój Brat PIT

Dziś Sejm zajmie się zmianami w podatku od osób fizycznych - likwidacją ulgi na Internet, wyższa ulga na 3., 4. oraz kolejne dzieci, limit dochodów w uldze na jedno dziecko, ograniczenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku twórców. Komu rząd chce dać, komu zabrać i jak uciec przed niekorzystnymi skutkami zmian. O tym w rozmowie z Andrzejem Marczakiem, partnerem KPMG

Sezon wyników w pełni

Wyniki Apple gorsze od oczekiwań, Caterpillar i Boeing wypadły lepiej, Zynga słabo. Dziś po sesji pierwszy raport Facebooka. Wybieramy duże znane spółki z rynku amerykańskiego i zachodnioeuropejskiego i omawiamy ich sytuację z Tomaszem Zabrockim, ekspertem PKO DM BP

Sprzedaż detaliczna

Na zachodzie coraz gorzej radzą sobie hipermarkety, klienci uciekają do dyskontów, a sieci próbują odzyskać rynek poprzez sklepy internetowe i rozbudowę punktów odbioru zakupów (drive-in). Jak będziemy robić zakupy za kilka lat, mówi Czesław Grzesiak, Wiceprezes Tesco Polska.

ARR chce wstrzymania wypłaty dla Śmietanki

Przewodniczący rady nadzorczej Elewarru Lucjan Zwolak zwrócił się do prezesa spółki Bronisława Tomaszewskiego o wstrzymanie wypłaty wynagrodzenia dla byłego dyrektora generalnego Elewarru Andrzeja Śmietanki - poinformowała rzeczniczka Agencji Rynku Rolnego Iwona Ciechan.

Gdy jeden model biznesowy nie wystarcza

Przedsiębiorstwo, które będzie umiało wykorzystać dwa uzupełniające się modele biznesowe może zbudować trwałą przewagę konkurencyjną. Rozmowa z Andrzejem Jacaszkiem, wydawcą Harvard Business Review Polska.

Strategia kryzysowa

W jaki sposób zmienić strategię sprzedażową w sklepie i w restauracji żeby zachęcić klientów w czasie, gdy ci zaciskają pasa i ograniczają zakupy. Rozmowa z Ewą Opolską, trenerką Ernst & Young Academy of Business.

Waluta z Internetu

Odpowiadamy na pytanie widza, który prosi o przybliżenie działania kantorów internetowych. „Obecnie dla przedsiębiorcy, który ma przychody w Euro przewalutowanie pieniędzy przynosi dużą stratę. Gdy w kantorze euro można sprzedać po 4,15 zł, w banku przewalutowanie następuje po kwocie 4,03 zł. Jak widać spread jest gigantyczny. Być może walutomat to szansa na uzyskanie wyższego kursu bez konieczności przenoszenia kilkudziesięciu tysięcy euro w gotówce z banku do kantoru i z powrotem.” Rozmowa z Gererdem Majchrzakiem, właścicielem serwisu WALUTAEXPRESS.PL i Grzegorzem Radzikowskim, prezesem zarządu Ingensum.

Brat VAT

Ministerstwo Finansów chce poszerzyć krąg przedsiębiorców, którzy będą musieli zainstalować kasy fiskalne. Analizujemy nowy projekt rozporządzenia resortu. Rozmowa z Iwoną Kaczanowską, menedżer w MDDP.

Twój Brat PIT

Alanizujemy projekt nowelizacji ustawy o podatku od osób fizycznych. Zmiany dot. ulig na dzieci, kosztów uzyskania przychodów oraz likwidacja ulgi na internet. Rozmowa z Jarosławem Żematowskim, doradcą podatkowym w Kancelarii Ożóg i Wspólnicy.

GUS: Sprzedaż detaliczna słabnie, bezrobocie wzrosło

Spada tempo sprzedaży detalicznej. W maju był to wzrost 7,7 proc. rok do roku, za to w czerwcu, jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, sprzedaż detaliczna wzrosła już tylko o 6,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku. W porównaniu z danymi z ubiegłego roku wzrosło też bezrobocie.

Centrum wyników - Budimex

Budimex był do niedawna niekwestionowanym liderem branży budowlanej jeśli chodzi o liczbę pozytywnych opinii ze strony analityków.

Gospodarka na hamulcu

Bezrobocie spada wolniej od prognoz - w czerwcu wyniosło ono 12,4% zamiast 12.2%, a polski konsument jest coraz mniej rozrzutny.

Gospodarka na hamulcu

Bezrobocie spada wolniej od prognoz - w czerwcu do 12,4% zamiast do 12.2%, a polski konsument jest coraz mniej rozrzutny.

"Redukuj" Cinema City

Analitycy domu maklerskiego BDM krytycznie patrzą na Cinema City i rekomendują redukowanie tych akcji w portfelu.

Problemy na A4

GDDKiA zrywa kontrakt na budowę odcinka autostrady A4 - między Tarnowem a Dębicą.

MFW o Chinach

8 procent wzrostu gospodarczego na 2012 r. przewiduje w Chinach Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

II filar - ZUS vs OFE

OFE – czyli branża po roku od odebrania jej 2/3 składek i nasze emerytury czyli 24 miliardy niewaloryzowanych składek na kontach w ZUS-ie.

Tak tanich mieszkań w Portugalii dawno nie było

Portugalskie banki obniżyły cenę metra kwadratowego nieruchomości w Portugalii do nienotowanego od września 2008 roku poziomu. W stosunku do ubiegłego roku wartość domów i mieszkań obniżyła się o prawie 8 proc. W niektórych miejscowościach metr kwadratowy mieszkania kosztuje 935 euro.

Budowlanka pod presją

Sektor budowlany wciąż przeżywa problemy. Ale jeden z przedstawicieli branży – Polimex-Mostostal dogadał się właśnie z wierzycielami ws. spłaty swoich zobowiązań. O tym, jakie losy czekają polską budowlankę, mówiła w TVN CNBC Maria Mickiewicz, analityk Espirito Santo Investment Bank.

Belka raportował posłom

Prezes Narodowego Banku Polskiego szacuje, że polski PKB spadnie w drugiej połowie 2012 roku do 3 proc. Marek Belka mówił w środę w Sejmie m.in. również o projekcie ustawy utworzenia rady ds. ryzyka systemowego. Miałaby ona identyfikować i ograniczać zagrożenia ekonomiczne płynące z światowej gospodarki.

Nowy zakład Synektik

Zarabiać w gospodarce rynkowej można na wielu rzeczach, można także na przykład na radiofarmaceutykach. Taki zamiar ma notowana na New Connect spółka Synektik. Co to są radiofarmaceutyki i jak to zmieni wyniki firmy – mówił o tym w TVN CNBC wiceprezes Synektika Dariusz Korecki.

Centrum wyników

W USA rozczarowuje Apple, a w Polsce wyniki gorsze od oczekiwań pokazała Telekomunikacja Polska. Z drugiej jednak strony wyraźnie przyhamował obserwowany od dawna spadek przychodów ze sprzedaży. Spółka nie zmienia też niczego w prognozach dotyczących tego roku. Gościem TVN CNBC był Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

Centrum wyników

Publikacja wyników kwartalnych przez spółkę Apple zawsze wiąże się z niespodzianką. Do tej pory zawsze były to niespodzianki pozytywne, wczoraj wieczorem Apple zaskoczył negatywnie. Wyniki są gorsze od oczekiwań. Spółka na przykład sprzedała mniej iPhone’ów niż w kwartale poprzednim. Czy spółka traci moc i czar, który towarzyszył jej od lat? Na te pytania m.in. odpowiadał gość TVN CNBC Przemysław Pająk, redaktor naczelny portalu spiderweb.pl.

Budowlanka pod presją

Polimex-Mostostal porozumiał się z wierzycielami. Banki i obligatariusze zgodziły się wstrzymać egzekucję zobowiązań spółki na cztery miesiące. W tym czasie ma zostać wypracowane ostateczne porozumienie w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. Prezes Polimeksu Konrad Jaskóła mówi, że dodatkowo w firmie trwa program naprawczy, który ma dać 150 milionów złotych oszczędności rocznie oraz poszukiwania chętnego na część aktywów.

Składki na ZUS

Subkonto II filaru w ZUS – na jaki wskaźnik waloryzacji można liczyć. O zawiłościach systemu emerytalnego Paweł Blajer rozmawia z Joanną Tyrowicz, UW, NBP.

Milion w Portfelu

Prezentujemy inwestycję Grzegorza Łętochy, BPH TFI. Jak zmienił się portfel gościa? Jakie aktywa przyniosły największy zysk? Na czym poniesiono stratę? Więcej w rozmowie Pawła Blajera